Üldinfo

Põlva Kultuurikeskus avati 28. juunil 1991.a.
Kultuurikeskuses on vastrenoveeritud 394-kohaline teatri- ja kontserdisaal. Lavamõõtmed on 18 x 14 m, kõrgus 17,5 m, 11 m läbimõõduga pöördlava. Valguspargis 120 prozhektorit. Statsionaarne helivõimendus.

2008 aastal renoveeritud tantsusaali (216 m2), on võimalik kasutada ligi 250-kohalise loengusaalina. Saalis saab pidada kohviõhtuid (kohti 120). Tantsusaali saab pikendada 189 m2 võrra.

Salong (144 m2) sobib loenguteks, väiksemateks vastuvõttudeks ja seminarideks (60 kohta). OÜ Fautrix kohvikus (162 m2) on võimalik pidada nii pulma-, peie- kui muid pidusid.

KULTUURIKESKUS korraldab kontserte, etendusi, balle, tantsuõhtuid, noortepidusid ja diskosid. Sisustab firmadpidusid programmiga. Rendib kultuurikeskuse ruume ja Intsikurmu lauluväljakut laatade, messide, müügipäevade ja vabaõhuürituste läbiviimiseks. Rendime ka heli-, valgus- ja projektsioonitehnikat.

Kultuurikeskuses tegutseb KINO. Saali paigaldati 2007 aastal Dolby Digital kinohelisüsteem.

HUVIKESKUSES tegutsevad 19 taidlus- ja huvialaringi ning klubi, mille tegevusest võtab osa sel hooajal 674 põlvalast. Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse 18 ringi seas on 5 laulukoori, 4 tantsurühma, 2 kapelli, 3 näitekunstiga tegelevat stuudiot.

UNDERGROUNDIKS kutsutakse Põlva Kultuuri-ja Huvikeskuse suure teatrisaali pöördlava alust ruumi, mis seisis aastataid kasutult või kasutati lihtsalt kolilaona. Nüüd enam mitte! Kümmekond aastat ja rohkem tagasi vedas Undergroundi noorte ja vihaste skateboardi meeste ühendus MÄSSER, keda võib Põlvas Undergrondi asutajateks lugeda. Mässeri poisid ehitasid sinna oma klubi välja koos lavaga bändide jaoks. Aeg läks edasi ja Mässeri poisid kasvasid meesteks, kõik nüüd Eestit mööda laiali ja tasapisi ka Underground hääbus. 2010 aasta sügisel võtsime eesmärgiks vana hea väärika koha taaselustada. Viisime ruumid päästeameti ettekirjutustega vastavusse ja vähehaaval hakkas ruum uuesti klubi moodi välja nägema. Teha on muidugi palju veel. Tähtis oli üritused uuesti käima saada.