Uudised

29. jaanuaril kell 19.00 linastub Põlva Kultuuri-ja Huvikeskuses noorte režissööride lühifilmide kassett “Mitte keegi peale sinu”.

jaan. 20, 2014   //   Tauno Prangel   //   Uudised

Pressiteade
20.01.2014

Linastub noorte režissööride lühifilmide kassett “Mitte keegi peale sinu”

29. jaanuaril kell 19.00 linastub PÕLVA KULTUURI-JA HUVIKESKUSES kuue noore režissööri lühifilmide kassett “Mitte keegi peale sinu”. Film jõuab kinodesse üle Eesti alates  24. jaanuarist.

Ameerika filmilavastaja Orson Welles on öelnud: “Me sünnime üksi, me elame üksi, me sureme üksi. Ainult läbi armastuse ja sõpruse saame me luua hetkeks illusiooni, et me ei olegi üksi.”

Kuue noore filmitegija kassettfilm “Mitte keegi peale sinu” näitab kuues erinevas variatsioonis üksikinimest, tema igatsusi, valikuid ja vastutust. Kui pidu ükskord läbi saab, avastame end üksinda voodis, silmitsi oma valesti tehtud valikute, valesti elatud elu ja tühja taaraga. Sel hetkel pole meil kellelegi muule loota kui iseendale. Aga ka kõige lootusetumas olukorras on meil võimalus tegutseda.

Kassetti kuuluvad kuus lühifilmi: Maria Reinupi “Mai”, Janno Jürgensi “Distants”, Margus Paju “Kaastundeavaldus”, Ivan Pavljutskovi “Ivanipäev”, Kaur Koka film “Olga” ning Triin Ruumeti film “Tupsu”. Filme näidatakse ühe tervikseansina, kestusega 125 minutit.

Filmide tootjad ja levitajad: Alasti Kino, Allfilm, BFM, Huntmees Film, Nafta.
Filmide valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Vaata treilerit siit: https://vimeo.com/84020082

Teate edastas:
Tauno Prangel
5179070