Uudised

E STuudio tütarlastekoor saavutas rahvusvahelisel koorifestivalil “Tallinn 2013” tubli III koha.

apr. 22, 2013   //   Tauno Prangel   //   Uudised
8.- 20. aprillini toimus Tallinnas XIII rahvusvaheline koorifestival “Tallinn 2013”, kus osales ka E STuudio tütarlastekoor Põlva linnast.
Koor osales kolmandat korda Tallinna konkursil ning üldse kuuendal rahvusvahelisel koorikonkursil, osaledes varasemalt kümnes võistluskategoorias. Sedakorda osaleti konkursil ainult ühes kategoorias, milleks oli noortekooride kategooria ja kus osales kokku viis koori ( 4 koori Eestist ja 1 Ukrainast).
 
Tallinna konkursi näol on tegemist maailmas tuntud ja tunnustatud koorikonkursiga, kus sel aastal osales 23 koori Austriast, Rootsist, Ukrainast, Valgevenest, Inglismaalt ja Eestist. Koorikonkursi korraldajaks on Eesti Kooriühing ja festivali kunstiline juht oli Mikk Üleoja.
 
Punktiarvestuses saavutas  E STuudio tütarlastekoor Vanalinna Muusikamaja  ja Ellerheina tütarlastekoori järel 85, 4 punktiga tubli III koha. 
 
“See on väga tubli saavutus. Kõik sõltub ju sellest, kellega võistelda ühes kategoorias. E STuudio tütarlastekoori III koha punktid olid kõrgemad, kui enamikes kategooriates II koha punktid. Ja järgneda Tallinna kooridele – Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoorile ja Ellerheina koorile, on väga tubli saavutus”, ütlesid konkursil paljud dirigendid. 
Ants Soots, kes on paljude laulupidude üldjuht laulus E STuudio tütarlastekoori kohta väga tunnustavaid sõnu, öedes, et E STuudio tütarlastekoor on üks konkursi esteetilisemaid ja kõrgeima sisemise koorikultuuriga koor.
 
Rahvusvahelise koorifestivali “Tallinn 2013” žüriisse kuulusid Kare Hanken ( Norra), Charles Barbier ( Prantsusmaa), Aira Birzina ( Läti), Robert Sund ( Rootsi) ja Helena Tulve (Eesti).
 
2013. aasta juulis sõidab E STuudio tütarlastekoor USA -sse Monatana osariigis toimuvale rahvusvahelisele Missoula koorifestivalile.