Uudised

II Eesti Naiste Tantsupeo toimumine Jõgeval teeb Põlva Tantsurõõmu naised rõõmsaks

märts 27, 2013   //   Tauno Prangel   //   Uudised

Möödunud laupäeval osalesid Põlva naisrühma Tantsurõõm liikmed Jõgeva Kultuurikeskuses toimunud naisrühmade esindajate ümarlaual ning mõttevahetusele järgnenud Eesti parimate naisrühmadekontserdil “Siit nurgast ja sealt nurgast Kesk-Eestisse kokku”. Tantsurahva kokkusaamisel pälvis üksmeelse heakskiidu folklooriseltsi Jõgevahe Pere valmisolek korraldada 2016. aasta suvel Jõgeval II Eesti Naiste Tantsupidu.

Naisrühma Tantsurõõm juhendaja Maire Pedrase sõnul hakkasid Põlvamaa rahvatantsunaised juba 2011. Aastal Jõgeval peetud I Eesti Naiste Tantsupidu “Naise Lugu” lõputseremoonial mõtlema, kas ja millal selline sündmus järgmine kord korraldatakse.

“Nüüd olime tunnistajaks üksmeelsele otsustamisele, et suur pidu tuleb taas. Tantsijatest kindlasti puudu pole,  sest ainuüksi Eestimaa naisrühmades on neid 2400-2500, “ märkis Maire Pedras, lisades, et Põlvamaalt pürgivad kolme aasta pärast Jõgevale tantsima kõik naisrühmad ja ka memmed.

“Vanemaealised naised on Põlvamaal märkimisväärselt agarad rahvatantsuga tegelema. Leidub ka tantsuhuvilisi taate. Nemad aga harrastavad seltskonnatantsu, “ lisas ta.

Mõttevahetusele järgnenud Eesti parimate naisrühmade galakontserdil “Siit nurgast ja sealt nurgast Kesk-Eestisse kokku” tantsis Põlva naisrühm Sirje Pallo tantsu “Kord ma pargis tukkusin”. “Selle reipa meloodia ja mõnevõrra vallatu tekstiga saatelauluga tantsu valisime esitamiseks silmas pidades lähenevat kevadet, mis paljud inimesed taas parkidesse meelitab,” ütles Maire Pedras.

Samuti toodi publiku ette  ka tants “Neid läheb katsumaie”.  “Uhke ja ka mõneti aukartustäratav oli seda tantsu esitada autor Ilma Adamsoni juuresolekul,” lausus Maire Pedras.

Tantsud, mis esitati Jõgeval, oli koos tantsuõpetaja Maire Pedrasega trupile selgeks õpetanud Marge Luude, kes Tantsurõõmus ka ise kaasa tantsib.

“Naistetants on mulle endiselt väga südamelähedane ja vahva ning tore on, et hakatakse taas sellele pühendatud pidu organiseerima,” ütles Piia Vares, kes praegu elab Pärnus ning tantsib segarühmas Tuurit-Tuurit. Jõgeval toimunud Eesti parimate naisrühmade kontserdiks ühines ta aga taas Tantsurõõmuga.

“Kolm meie tantsijat on praegu regulaarsest tantsuharrastusest eemal, sest õpivad kõrgkoolis rahvarõivaste valmistamist. Ehk valmistavad nad meilegi tulevikus rahvarõivad,” avaldas lootust Maire Pedras.