Uudised

Kehtivad piirangud Vabariigi Valitsuse poolt

nov. 4, 2021   //   Sigrid Avald   //   Uudised
Kallid kultuurisõbrad! Olukord viiruselainel teeb väga suurt muret meile kõigile ja kõik me oleme sellest väsinud. Õnneks saab igaüks midagi ära teha, et olukord paraneks. Kaitseme ennast ja teisi – see on ainus viis, et tavapärase elu juurde tagasi pöörduda.
Kui sa pole veel jõudnud end vaktsineerima, siis tee seda nüüd. See on parim viis viiruse kiiret levikut piirata ja ta veidigi kontrolli alla saada. Lisa info: vaktsineeri.ee; Hoolime. Igaühe panus loeb! ❤️
❗ Kehtivad piirangud Vabariigi Valitsuse poolt:
📌 Maskikandmise kohustus laieneb siseruumides ka kontrollitud tegevustele. 29. oktoobrist laieneb maskikandmise kohustus siseruumides kõikidele kontrollitud tegevustele ja asukohtadele. Maskikohustus rakendub kõigile, kes on vähemalt 12-aastased.
📌 COVID tõend kehtib edaspidi ainult koos isikut tõendava dokumendiga. 1. novembrist tuleb üritustel ja tegevustes osalemiseks koos COVID tõendiga esitada ka isikut tõendavat dokumenti. See tähendab, et tegevuste korraldaja peab hakkama COVID tõendite kontrollimisel tuvastama ka tõendi esitaja isikusamasust.
📌 12–17-aastased peavad esitama kontrollitud tegevustes COVID tõendi, kehtib ka testitõend. 1. novembrist peavad kontrollitud tegevustele pääsemiseks hakkama COVID tõendit esitama ka 12–17-aastased. Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele üritustele ja tegevustele pääsemiseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend.