Uudised

Madara leelokoor võitis Rahvusvahelisel folkloorifestival-konkursil Mordva pealinnas Saranskis “Predanija Starinõ” Grand Prix!

mai 1, 2017   //   Tauno Prangel   //   Uudised

Meil on suur au ja rõõm teatada, et Madara leelokoor võitis Rahvusvahelisel folkloorifestival-konkursil Mordva pealinnas Saranskis “Predanija Starinõ” Grand Prix!
Žürii liikme, tunnustatud folkloristi ja legendaarse ansambli Toorama asutaja, Gennadi Dulkini sõnul oli preemia ausalt ja väärikalt välja teenitud ning Madarate esitatud “mõrsjaitk velele” eristus oma loomulikkuse ja traditsioonilisusega. “Te tegite laval seda, mida ise armastate ja milles on teie esivanemate hing sees, te ei näidelnud vaid olite siirad ja ehedad”, sõnas Dulkin.

Lisaks teistele tunnustatud ekspertidele oli viieliikmelises žüriis ka Taarka Tarõ perenaine ja seto kultuuri asjatundja Rieka Hõrn.

“Ootamatu kõrge tunnustus sellistelt asjatundjatelt annab meile kinnitust, et hingest tuleva eluvaimuga leelo liigutab kuulajate südameid”, kommenteeris Madara leelokoori juhendaja Svetlana Roht. “Lihtsalt loodu jõuab lihtsalt pärale.”

Teist korda toimunud festivalil osales neljas kategoorias (solistid, duod, ansamblid ja väikevormid) ja vanuserühmas (8-12 aastased, 13-18, 19-25 ja vanemad kui 25 aastased) üle viiekümne folkloorirühma nii Mordva autonoomsest vabariigist kui ka Marimaalt ja Udmurtiast. Põlva Seto leelokoor Madara oli ainuke võistleja kaugematest soomeugri maadest.

Videol “Mõrsjaitk velele”, laulab Madara leelokoor. Eestütleja Merle Põlluveer, kille Ingrid Ristimäe, torrõd Anne Prangel, Sveta Roht, Kati Taal. Veli Raivo Ristimäe.
Video Andres Treial.
Filmitud Mordva Rahvuslikus Draamateatris Saranski linnas.