Uudised

Muddy Watersi tribuut jõuab Eestisse, sealhulgas Põlvasse!

apr. 2, 2013   //   Tauno Prangel   //   Uudised

Pressiteade 02.04.2013

Neljapäeval jõuab Eestisse siinsete ja Soome muusikute ühisprojekt, millega tähistatakse USA bluusilaulja Muddy Watersi 100. sünniaastapäeva. Muddy Waters (4.04.1913-30.04.1983) oli sõjajärgse elektrilise Chicago-bluusi tuntuim esindaja ning mõjutas tugevasti ka 1960-1970te aastate rockmuusikat nii üldise kõla, instrumentide valiku kui repertuaari osas – muuhulgas sai tema palast “Rollin’ Stone” endale nime ansambel The Rolling Stones.

Läinud nädalal Soomest alanud tribuut-turneel esitavad Muddy Watersi loomingut Lahti laulja ja suupillimängija Ismo Haavisto ning Tartu kitarrist Andres Roots ja bassimängija Peeter Piik. Soomes antud viiest kontserdist neljal lõi kaasa ka sealne trummar Matias Partanen, kuid Eestis jätkatakse triona. 

“Soomes võeti meid väga hästi vastu ja Ismoga Mikkeli vanglas tehtud duo-etteaste jõudis suisa riigitelevisiooni uudistesse – YLE kodulehelt võib lugeda, et mõni vahetult enne kontserti vabadusse pääsenud vang olla isegi pahandanud, et ei saanud enam kuulama tulla,” rääkis Andres Roots. “Täisbändiga esinemised olid Mikkeli festivalil Saimaa Blues, Kotka rocki- ja bluusiühingu sünnipäevapeol Kairos, Järvenpää Puistobluesi juurde kuuluvas Diggariklubis ning Lahti legendaarseimas kontserdipaigas, kuuekümnendatel avatud Torvis.”

Eestis leiavad Muddy Watersi tribuutkontserdid aset 4. aprillil Tartu Illegaardis, 5. aprillil Pärnu Endla Jazzklubis, 6. aprillil Põlva kultuurikeskuses peetaval festivalil UnderGround Blues 3 ning 7. aprillil Tallinna Von Krahlis. Lisaks Muddy Watersi repertuaarist pärit lugudele tuleb kontserdil esitusele ka Haavisto ja Rootsi värske singel “Muddy Waters/Morganfield Blues”, mis on tasuta allalaetav kodulehtede www.ismohaavisto.com ja www.andresroots.com kaudu.

Lisainfo:

Hi-res fotod (Leif Laaksonen):
http://www.rootsart.eu/EXPORT/Haavisto-Piik-Roots_photo_Leif_Laaksonen.jpg
http://www.rootsart.eu/EXPORT/Haavisto-Piik-Roots-2_photo_Leif_Laaksonen.jpg

Vaata YLE TV-uudist: http://areena.yle.fi/tv/1840021
YLE online-uudis: http://yle.fi/uutiset/mikkelin_vankilassa_hoidettiin_sielua_muddy_watersin_musiikilla/6559248
Länsi-Savo: http://www.lansi-savo.fi/uutiset/kulttuuri-ja-viihde/blues-vietiin-vankilaan-51854
Viikkoset: http://www.viikkoset.fi/Etusivu/13172877.html

http://www.haavisto.com
http://www.andresroots.com