Uudised

Põlva Kultuurikeskus avab peagi kultuurirohke sügishooaja ja kutsub teatri-, kontserdisaalidesse!

aug. 18, 2022   //   Sigrid Avald   //   Uudised

Põlva Kultuurikeskuse infokiri.

August 2022.

Põlva Kultuurikeskus avab peagi kultuurirohke sügishooaja ja kutsub teatri-, kontserdisaalidesse! 

Septembrikava pakub tsirkust, teatrit ja muusikaelamusi. Esmakordselt jõuab Põlva peadpööritavaid trikke esitav rahvusvaheline Cirkus Sabok esinejate ja tegijatega Eestist, Soomest, Prantsusmaalt. Oktoobris tähistame Rahvusvahelist muusikapäeva New Wind Jazz Orchestra ja Kristjan Randaluga ning Eesti teatri suurkuju Voldemar Panso ja kirjanik- klassiku Juhan Smuuli 100 sünniaastapäevasid! Külla ootame üle pika aja Tallinna Linnateatrit.

Kinokavas on Eesti uued mängufilmid „Apteeker Melchior. Viirastus”, „Kalev” ja palju muud huvitavat ning meelelahutuslikku lastele ja suurtele.

Lisa info / programm: https://www.kultuurikeskus.ee/

Fotol Kaspar Uljas, kes astub üles kontserdil “Vaiki ei saa olla” 23. septembril kell 19.00.

 

23. august kell 19.00 kontsert “MINU RAVEL / MY OWN RAVEL”, ANDY EMLER (klaver, Prantsusmaa)

Teisipäeval, 23. augustil kell 19.00 esineb Põlva Kultuurikeskuses eriline ja omanäoline artist Prantsusmaalt ANDY EMLER, kes jõuab Põlva Soome-Eesti-Läti kontserttuuri “Minu Ravel / My own Ravel” raames.

Pianist, helilooja, arranžeerija ja muusikaline leiutaja A. Emler sündis 1958. aastal Pariisis. Teda iseloomustab muusikuna spontaansus ja suur improvisatsioonikirg. Ta on algatanud ja löönud kaasa väga paljudes muusikalistes projektides ning teinud koostööd interpreetidega nagu Antoine Hervé, Michel Portal, François Jeanneau, Woody Shaw. 1990. aastal lõi ta oma isikliku muusika”labori” ja 8-liikmelise koosseisu MegaOctet mis pälvis 1992. aastal parima Prantsuse jazzansambli tiitli mainekal Django D`Or muusikaauhindade konkursil. MegaOctet omab väga suurt mõju 1990. aastate jazzimaastiku kujunemisel Prantsusmaal jm.

Soolokontserdil “My own Ravel” on Andy Emleril kavas Prantsuse ühe armastatuima ning tuntuima helilooja Maurice Raveli (1875-1937) loomingust inspireeritud variantsioonid ja improvisatsioonid- “Selles kontserdis meenutab kõik Raveli, ent ükski pala pole samas päris tema..”.

*Kontsert saab toimuma koostöös agentuuridega Vapaat Äänet ja Uus Kontsert. Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital.

 

Septembrikuu kava pakub tsirkust, teatrit ja muusikaelamusi!

E 05. september kell 19.00 „VÕRKU PÜÜTUD”. Ugala Teater.

Kaheksateist aastat on taksojuht John Smith nautinud täiuslikku õnne. Tal on hubane kodu, kus teda ootavad armastav naine ja ilus tütar. Ning siis veel ka teine kodu, kus ootamas sama armastav naine ja tore poeg. Loomulikult ei tea perekonnad teineteise olemasolust midagi ja rahuloleva Johni arvates võiks see nii ka jääda. Ühel ilusal päeval kohtuvad tema lapsed ootamatult internetis ja jõuavad arusaamisele, et nende isad on väga sarnased. Sündmuste ahel, mille see tutvus käivitab, on nii hullumeelne, et päeva lõpus on John nõus kasvõi vanakuradi vanaemaga tantsu lööma, selleks et tema saladus päevavalgele ei tuleks.

Ray Cooney pöörane komöödia „Võrku püütud” on järg tema menunäidendile „Run for Your Wife!”, mida eesti publik tunneb nime all „Oi, Johnny!”.

Lavastaja: Tanel Jonas / Osades: Margus Tabor, Vallo Kirs või Rait Õunapuu, Ilo-Ann Saarepera, Ringo Ramul või Oskar Punga, Triinu Meriste, Jaana Kena ja Andres Tabun.

Pilet: 20€ / 16€ müügil Piletimaailmas, Piletilevis ja Põlva Vallavalitsuse kassas.

 

N 08. september kell 19.00 Akrobaatiline etendus „JÕEHOBU”. CIRCUS SABOK. 

Koguperelavastuses saab näha kõrgetasemelist paarisakrobaatikat, närvikõdi tekitavaid trikke vertikaalsel köiel, tasakaalupüüdlusi torul ja palju muud. Originaalne õhuakrobaatika muudab elavaks kardinale kuvatud videopildi ja valgusmängu. Akrobaatilised trikid ja tants jutustavad etendajate isikliku loo kaassuhtesõltuvusest ning emotsionaalsest teekonnast uue ja tervema minapildini. Lavastus on inspireeritud Soome kirjaniku Tommy Hellsteni raamatust ,,Jõehobu elutoas”, mis jutustab sellest, kuidas elada oma elu koos halvima versiooniga iseendast.

Kert Ridaste ja Saana Leppänen asutasid tsirkus Saboki 2018. aastal. Nad on teinud koostööd rahvusvaheliselt kuulsate kollektiividega nagu Circus Cirkör, Circus Nikolajeff, Circus I love you jt. 2019. aastal sündis nende debüütetendus “Ära jäta mind riplema”, millega nad tuuritasid üle Eesti ja Euroopas. Lisaks esinesid nad Prantsusmaal Auchis maailma suurimal kaasaegse tsirkuse festivalil “Circa”. Sel aastal nägi nende etendust üle 25 000 inimese üle Euroopa.

Kunstnik, lavastaja: Kert Ridaste (Eesti) / Tsirkuseartist, kunstnik: Saana Leppänen (Soome) / Helikunstnik: Thibaud Rancoeur (Prantsusmaa) / Valgusdisain: Chris Kirsimäe (Eesti) / Videoprojektsioonid: Taavi Varm (Eesti).

Pilet: 15€ / 12€ müügil Fientas. Lisainfo: www.duosabok.com

 

R 16. september kell 19.00 „RAMUEL TAFENAU KVARTETT”. Eesti Jazzliit ja Põlva Jazziklubi.

Koosseis: Artis Boriss (klahvpillid) / Kristen Kütner (kitarr) / Janno Trump (bass) ja Ramuel Tafenau (trummid).

Ramuel Tafenau on üks noorema generatsiooni säravamaid trummareid, kes on koostööd teinud mitme pop- ja jazzmuusikuga nii Eestist kui ka välismaalt. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tanel Rubeni ja Kristjan Randalu käe all. Ramuel Tafenau Kvartett tuli kokku 2021. aasta kevadel. Andnud esimesed kontserdid eelmise aasta suve alguses Tallinnas ning sügisel Saksamaal Berliini jazziklubis Schlot ning saanud kuulajatelt väga head tagasisidet, otsustati oma muusikalist teekonda jätkata. Lisaks verivärsketele lugudele tuleb esitusele ka Ramueli varasem looming. Laval saavad kokku head sõbrad ja eriilmelised muusikud. Selle tulemusel pakub kontsert kuulajale nii skandinaavialikku õrnust, meeldejäävaid meloodiaid kui ka dünaamilist ja energiast pakatavat muusikalist rännakut.

Pilet: 6€ müügil Fientas, Piletilevis ja Põlva Vallavalitsuse kassas.

 

R 23. september kell 19.00 „VAIKI EI SAA OLLA” KELLI UUSTANI TRIO ft KASPAR ULJAS (bandoonium)

Koosseis: Kelli Uustani (laul, vokaal) / Mathei Florea (klaver) / Ara Yaralyan (kontrabass) / Kaspar Uljas (bandoonium).

Kelli Uustani Trio on sündinud soovist mängida originaalmuusikat, ka rütmilist, ent ilma trummita, andes kõigile osapooltele võrdse tähtsuse ja võimaluse. Kerge, n-ö trummivaba trio on täiesti eriline žanr, kus tõuseb tugevalt esile ka kontrabassi osatähtsus rütmipillina.

Trio muusika kulgeb väga mõnusas ühise hingamise rütmis ja nende esituses on soojust ja energiat. Kogu bändi looming, tekstid ja arranžeeringud on Kelli Uustani sulest, kes on ühtlasi ka bändi vokalist. Tema muusika ja kogu trio interpretatsioon on elav, siin ja praegu sündiv, kergekõlaline, elust enesest, siiras ja otsekohene.

Pilet: 15€ / 10€ müügil Piletilevis, Fientas ja Põlva Vallavalitsuse kassas.

 

E 26. september kell 11.00 „SIRLI, SIIM JA SALADUSED”. Rakvere Teater.

Andrus Kivirähki tuntud lasteraamatul põhinev lavastus viib meid rändama unistuste maailmadesse, kus kõik on võimalik! Need tagurpidi maailmad näitavad meile, et ka igapäevaelus on kõik võimalik. Tuleb unistada, tuleb uskuda, tuleb elada..

Etendus ühes vaatuses kestusega 1 tund ja 15 minutit. Žanr: lastele / noortele.

Autor: Andrus Kivirähk / Lavastaja: Mari Anton / Osades: Grete Jürgenson, Imre Õunapuu, Elar Vahter, Liisa Aibel, Silja Miks ja Peeter Rästas.

Pilet: 11€ (iga 21. pilet tasuta) müügil Piletimaailmas ja Põlva Vallavalitsuse kassas

 

Oktoobris tähistame Rahvusvahelist muusikapäeva New Wind Jazz Orchestra ja Kristjan Randaluga, Eesti teatri suurkuju VOLDEMAR PANSO ja kirjanik JUHAN SMUULi 100 sünniaastapäevasid! Külla ootame üle pika aja Tallinna Linnateatrit. 

L 01. oktoober 19.00 Rahvusvaheline Muusikapäev esitleb: NEW WIND JAZZ ORCHESTRA & KRISTJAN RANDALU „SISU”

New Wind Jazz Orchestra ühendab endas noore ja ägeda temperamendi ning professionaalse meisterlikkuse. 2018. aastal tööd alustanud uue generatsiooni muusikutest koosnev kollektiivi eesmärgiks on viia Eesti jazzorkestrite kultuur rahvusvahelisele tasemele tehes koostööd Eesti ja välismaa parimate heliloojate ja orkestrijuhtidega. Saksofonimängija Lauri Kadalipu eestvedamisel kokku saanud bigbänd armastab end proovile panna uute väljakutsete ning professionaalsust nõudva repertuaariga.

Rahvusvaheliselt tuntud pianist ja helilooja Kristjan Randalu ja New Wind Jazz Orchestra koostöö jõudis lavalaudadele esmakordselt 2020. a. suvel Triigi Filharmoonias ning sel sügisel tuuakse kuulajateni ka orkestri debüütalbum ning Kristjan Randalu esimene bigbändialbum “Sisu”. Albumi annab välja UK plaadifirma Whirlwind Recordings.

Kontsert toimub New Wind JazzOrchestra, Eesti Muusikanõukogu ning Põlva Kultuurikeskuse koostöös ning kuulub Rahvusvahelise Muusikapäeva programmi. Lisainfo: muusikapaev.ee
Kontsert on TASUTA!

 

N 06. oktoober kell 19.00 „OSNAP”. Tallinna Linnateater.

Muusikarännak Voldemar Panso jälgedes, ehk kirev kava kupleest missani.

Voldemar Pansot teatakse kui lavastajat, näitlejat ning teatriteadlast ja ‑pedagoogi, vähem tuntakse teda aga kui reisimeest, muusikaarmastajat ja följetonisti. Eesti teatri suurkuju 100. sünniaastapäeva tähistamiseks valmib muusikalavastus, mis jutustab meile tema elust ja ajastust, ammutades inspiratsiooni just Panso vähemtuntud külgedest.

Lavastus sobib vaatamiseks ka nooremale publikule!

Lavastaja: Riina Roose / Osades: Hele Kõrve, Sandra Uusberg, Kristiin Räägel, Andero Ermel, Argo Aadli, Mart Toome, Kaspar Velberg, Indrek Ojari, Simo Andre Kadastu.

Pilet: 20€ / 15€ müügil Piletilevis

 

K 19. oktoober kell 19.00 „LEA”. Kuressaare Teater.

Rannatüdruk Lea armastab rikast noorperemeest, kes ütleb talle ära jõukama peretütre kasuks. Least on huvitatud teine, vaesem noormees, kellele Lea ise ära ütleb. Mõlemad mehed tahavad hakata riiki ümber pöörama, üks ühel, teine teisel pool riigitüüri. Sisemises segaduses Lea valib ema suunamisel kolmanda riigi, taevase kuningriigi, lootes leida lepitust ja rahu.

Lavastusega tähistatakse Juhan Smuuli sajandat sünniaastapäeva.

Draama kahes vaatuses kestusega 2h 25min.

Lavastaja: Elar Vahter (Rakvere Teater) / Osades: Piret Krumm, Piret Rauk, Lee Trei, Kristjan Sarv, Markus Habakukk, Jürgen Gansen ja Tanel Ting

Pilet: 17€ / 14€ müügil Piletimaailmas / Grupihind (al 10 piletit) 12€

 

N 20. oktoober kell 11.00 „KES ON PUNAMÜTSIKE?”. Kuressaare Teater.

Charles Perrault ja vendade Grimmide muinasjuttude ainetel.

Loomulikult me teame kõik seda lugu väikesest punase mütsiga tüdrukust, kes kohtus teel vanaema juurde mitte just kõige humaansemaid plaane pidava hundiga. Niisiis, Punamütsike, kas Charles Perrault moodi, vendade Grimmide kirjutatud kujul või mingem hoopis 12. sajandi tagusesse Kesk-Euroopasse, mis arvatakse Punamütsikese loo sünnipaigaks olevat. Vahele ei saa jätta ka Hiinat, kus see lugu sadu aastaid omal kujul inimesi köitnud on. Erinevad variatsioonid tuntud loost, mida ka paljud 19. ja 20. sajandi klassikud omal moel analüüsida proovinud.

Ka meie võtame selle ammu tuntud loo uuesti vaagida, et kes see Punamütsike oli, kes keda ikka ära süüa tahtis ja mismoodi see lugu tänapäevaselt välja paista võiks.

Etenduse pikkus ca 35 minutit. Sihtgrupp lapsed alates 5 eluaastast.

Lavastaja: Aarne Mägi / Mängivad: Lee Trei, Tanel Ting ja Markus Habakukk

Pilet: 9€ müügil Piletimaailmas ja Põlva Vallavalitsuse kassas / Sülepilet kuni 2 aastasele lapsele 4€.

 

R 21. oktoober kell 19.00 PILLE-RITE REI JA ANDRE MAAKER „DUO THE JANEIRO”. Eesti Jazzliit ja Põlva Jazziklubi.

Koosseis: Pille-Rite Rei (vokaal, saksofon) ja Andre Maaker (kitarr)

Pille-Rite Rei on lõpetanud Rootsis Malmö Muusikaakadeemia kompositsioonierialal. Õpingute ajal sai ta võimaluse veeta aasta Brasiilias, Rio De Janeiros, täiendades end laulu ja heliloomingu erialadel. Sealset päikest ja kergust kannab ta endaga senini kaasas ning see väljendub ka tema loomingus. Kuna Andrelegi on lõunamaapäike südamelähedane, on kaks saarlast otsustanud ühendada jõud, et tuua soojust ja rõõmu meie halli argipäeva.

Pille-Rite Rei vokaalil ning saksofonil ja Andre Maaker kitarril toovad Eesti publikuni lõunamaised rütmid ja meloodiad. Kavas on mõlema muusiku originaalloomingut, seadeid ja ka äratundmisrõõmu pakkuvaid palu. Lisaks eestikeelsetele tekstidele saab Pille-Rite Rei esituses kuulda ka eksootiliselt kõlavat portugali keelt. Kindlasti ei puudu kontserdil muusika Antonio Carlos Jobimilt, Joao Gilbertolt ning Roberto Menescalilt. Viimasega oli Pille-Ritel ka au Rio de Janeiros kohtuda ning kontserte anda.

Pilet: 6€ müügil Fientas, Piletilevis ja Põlva Vallavalitsuse kassas.

 

*KINOKAVA on leitav Põlva Kultuurikeskuse kodulehelt: www.kultuurikeskus.ee

*Kavas võib korraldajast sõltumata tulla ette muudatusi.