Uudised

Põlva Kultuurikeskuse novembrikuu ja detsembrikuu infokiri

nov. 3, 2022   //   Sigrid Avald   //   Uudised

HINGEDE JA JÕULUAEG PÕLVA KULTUURIKESKUSES kutsub osa saama etendustest, kontsertidest, jõuluteemalisest kingilaadast, filmiprogrammist ja advenditulede süütamistraditsioonist!

Aeg on planeerida aastalõpu pidu ja jõulumeeleolu loovat kultuuriprogrammi detsembris. Kultuurikeskuses toimuva kohta leiab infot allolevalt.

Meeldejäävaid hetki ja kultuurielamusi soovides,

Põlva Kultuurikeskus

KULTUURIKAVA NOVEMBRIS:

R 04. novembril kell 19.00 ALEKSANDRA KREMENETSKI TRIO. Põlva Jazziklubi. Koosseis: Aleksandra Kremenetski (löökpillid, vibrafon) / Ara Yaralyan (kontrabass) / Jaak Sooäär (kitarr)

Aleksandra Kremenetski on aktiivselt eesti jazzis tegutsenud ligi viisteist aastat. Nende aastate jooksul on tema noodivihikusse kogunenud palju muusikat, mida publikuga jagada.

Suur armastus kammerliku ja akustilise jazz-trio vastu ei jäta muud võimalust kui kutsuda muusikalisele teekonnale kaasa kauaaegsed sõbrad ja kolleegid Ara Yaralyan ja Jaak Sooäär.

Pilet: 6€ müügil Piletilevis, Fientas, enne kontserti kohapeal. Avatud baar. Laua broneerimine: / tel: 799 8232

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/jazzliit-ja-polva-jazziklubi-live-aleksandra-kremenetski-trio/

 

R 11. novembril kell 11.00 „SIIS KUI LEIB MAGUSAKS MUUTUB”. Viljandi Laste- ja Noorteteater Reky.

Lugu Eesti laste tegemistest ja toimetamistest aegade tagant. Ajast, kui lapsed karjas käisid, väiksemaid vendi ja õdesid hoidsid. Suvel, kui maasikaid kõrre otsast söödi ja heinte sees mürati. Kus Jaanilaupäev oli suur suvine püha.

Aeg kus taevas oli sinisem, rohi rohelisem ja päike kollasem. Mõnus ja lustlik suvine  kogupere lugu vabaõhulavadele.

Lavastaja, loo autor: Kadri Paldra. Etenduse kestvus 1 tund.

Pilet: 10€ müügil Põlva Vallavalitsuse kassas (eelmüük / broneerimine tel: 799 9480)

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/viljandi-laste-ja-noorteteater-reky-siis-kui-leib-magusaks-muutub/

 

N 17. novembril kell 19.00 UKU SUVISTE ja Põlva Muusikakooli Keelpilliorkester. Dirigent Riivo Jõgi.

“Unustuse jõel”, “Minu elu”, “Imeilus maailm”, Eurolaulud 2020-2021 jpt armastatud laulud läbi aegade. Kontserdikavast ei puudu ka keelpilliorkestri repertuaari kuuluvad teosed.

Pilet: 7€ müügil Põlva Vallavalitsuse kassas / 10€ enne kontserti kohapeal.

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/uku-suviste-ja-polva-muusikakooli-keelpilliorkester/

 

R 18. novembril kell 19.00 KALLE SEPP monoetenduses “Helimehe tähetund”. PESA hotelli 31. aasta sünnipäeva tähistamine.

Pesa hotell kutsub sõpru, koostööpartnereid ja “vilistlasi”  31 sünnipäevale! Kavas monoetendus ” Helimehe tähetund”, peaosas Kalle Sepp.

Kalle on helimees, kes oma bändi kontserdi ärajäämise tõttu satub publiku ette ning eneselegi ootamatult avastab endas artisti ja meelelahutaja. Näeme ja kuuleme tõestisündinud lugusid Eesti ansamblitest ja armastatud lauljatest helimehe esituses.

Saame aimu, mis tegelikult toimub ühe kontserdi eel, pärast ja ajal. Millised on Artistide salatrikid, nipid ja rituaalid. Loomulikult ei puudu sünnipäevapeolt ka üllatused, Pesa tort ja tervitusjook. Avatud baar. “Helimehe tähetund”  lavastaja Ain Mäeots.

Pilet: 25€ müügil Pesa hotelli vastuvõtuletis. Pileti broneeringud, info tel: 56 222 881 / ;

https://www.kagureis.ee/kontakt

 

P 20. novembril kell 17.00 “PUHKEÕHTU”. Klubi Kuukiir.

Klubi Kuukiire puhkeõhtud Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses on traditsiooniline üritus, mis sai alguse juba 1991. aastal, mil ajaleht Koit kutsus kokku kuldses eas inimesi, et koos rõõmsalt aega veeta. Pilet: 7€ / Klubi liikmetele 5€ müügil kohapeal.

 

E 21. novembril kell 19.00 Rakvere Teater „ROSMERSHOLM”. Poliitiline kiredraama.

Rosmersholmis unistatakse võrdsete inimeste maailmast, mis oleks hea ka nõrgima vastu. Rosmersholmis ollakse valmis tegutsema, üheskoos – mees ja naine, mitte isand ja ori. Rosmer ja Rebekka. Sõbrad.

Kuid Rosmersholm on rikas pärusmõis ja tugisammas kogukonnale, kus ootavad ees pinevad valimised. Poliitiliste murrangute tuuled on jõudnud ka aadlik Rosmeri rikkasse pärusmõisa. Konservatiivid ja radikaalid on üle maa teineteise vastu relvi haaramas.

Rosmersholmi vesiveski ratas pöörleb aga edasi ning Rosmeri raamaturiiuli kõrvale on ilmunud tumedate silmadega ahvatlev naine. Poliitiliste ja isiklike kirgede pingeväljas avatakse kaua suletud mälestuste väravad ja kibemagusa armastuse salalaekad.

Lavastaja: Peeter Raudsepp / Osades: Natali Väli, Margus Grosnõi, Peeter Rästas, Eduard Salmistu, Ülle Lichtfeldt, Märten Matsu, Eili Neuhaus ja Kristo Kruusman.

Pilet: 18€ / 15€ müügil Piletimaailmas, Piletilevis ja Põlva Vallavalitsuse kassas.

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/rakvere-teater-rosmersholm/

 

P 27. novembril kell 16.00 Põlva Keskpark „Pimedusest valgusesse” ADVENDITULEDE SÜÜTAMINE. Pühademeeleolus etteasted Jakobi kooliperelt ja Põlva Muusikakooli laulusolistidelt.

Kell 17.00 ADVENDIKONTSERT Põlva Maarja kirikus. Esineb kammerkoor AVE SOL, dirigent Andris Veismanis (Läti). Sissepääs tasuta!

 https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/advendikontsert-polva-maarja-kirikus-kammerkoor-ave-sol-lati/

 

E 28. novembril kell 13.00 Temufi noortelavastus „U-TUBE”.

Noortelavastus “U-TUBE” räägib loo ühest teismelisest neiust, kes unistab influenceriks saamisest. Mikrokuulsuse omandamisest. Mis selle kõigega aga kaasneb? Mõistagi tuntus, raha, glamuur, tasuta riided ja vitamiinijoogid,

kuid pealtnäha lillelise elu telgitagustes mäslevad ka küberkiusamine, internetipedofiilia, probleemid igapäevasuhtluses ja depressioon. Lavastus heidab pilgu nendele probleemidele, lähtudes suurte ideedega neiu küsimusest “Kelleks tahan ma saada, kui suureks kasvan?”

Autor, lavastaja: Peep Maasik / Osades: Amanda Hermiine Künnapas (külaline) ja Kaarel Targo (Must Kast). Kestvus: 1 tund, 15 minutit / sobilik vaatajale alates 12. eluaastast.

Pilet: 16€ müügil Piletimaailmas / grupisoodustus 14€ (grupp al 10 õpilast. Iga 10 õpilase kohta pääseb õpetaja-saatja etendusele tasuta). Grupikülastuste korral palume võtta ühendust: ;

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/temufi-noortelavastus-u-tube/

 

KULTUURIKAVA DETSEMBRIS:

R 02. detsembril kell 11.00 „TRIIN JA PÄKAPIKK”. Teatribuss.

Jõululugu “Triin ja Päkapikk” on lugu Triinust, kes on 2. klassi tüdruk ja kes on väga ulakas, koerust täis ning sõnakuulmatu. Ta ei usu päkapikke ega Jõuluvana. Jõulude eel otsustab ta Päkapikule lõksu üles seada.

Ta kohtubki Päkapikuga, kes aitab tal heaks ja hoolivaks tüdrukuks muutuda koos laste abiga.

Näidend: Veikko Täär / Lavastaja: Marko Mäesaar / Osades: Liisu Krass, Kristian Põldma, Andres Vago ja Marko Mäesaar. Sobilik 3-9 aastastele lastele. Kestvus 40 minutit.

Pilet: 12€ / 10€ grupipilet (al 10 inimest) müügil Piletimaailmas.

*Eelbroneeringud teatri telefonil 517 7759 või meili teel

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/teatribuss-triin-ja-pakapikk/

 

R 02. detsembril kell 19.00 Kultuurikeskuse kohviku-live: HELIN-MARI ARDERI TRIO. 

Koosseis: Helin-Mari Arder (laul) / Teet Raik (kitarr) / Ara Yaralyan (kontrabass)

Helin-Mari Arder on publikule tuntud oma päikeselise ja siira muusika poolest. Tema repertuaari kuulub nii eesti muusika kui ka pehme ja õrn bossanova, särtsakad sambad, elav sving ning romantiline prantsuse šansoon.

Helin-Mari on õppinud G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja täiendanud end Helsingi Ülikoolis Metropolia pop-jazz laulu õpetaja erialal. Kontsert kuulub Põlva Jazziklubi sarja.

Pilet: 6€ müügil Piletilevis, Fientas ja Põlva Vallavalitsuse kassas. Avatud baar. Laua broneerimine: / tel: 799 8232

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/jazzliit-ja-polva-jazziklubi-live-helin-mari-arderi-trio/

 

K 07. detsembril kell 11.00 „MUINASJUTUMÖLL”. Vaba Lava.

“Muinasjutumöll” on Matthias Johann Eiseni kogust pärit muinasjuttudel põhinev fantaasia. Lavastuse põhjaks on muinasjutud “Seenekuningas” ja “Tuhkapoiss”.

Lavastaja D. Salimzianov oma lavastuse kohta öelnud: “Neli näitlejat jutustavad ja näitavad neid muinasjutte nii, et lapsed naeravad ja ei jõua ära oodata, mis saab edasi? Nad ei unusta neid muinasjutte enam kunagi..

sellele aitab kaasa hea huumor,  dünaamiline jutuvestmisviis ja näitlejameisterlikkuse võtted, mis ei lase ette ennustada, mis juhtub edasi”.

Etenduse kestus 1h ja 15min. Sobib vaatamiseks lasteaia vanematele rühmadele ja algklassidele. Autor, lavastaja: Damir Salimzianov / Osades: Eduard Tee, Martin Kõiv, Kaia Skoblov, Alina Karmazina (Vene Draamateater)

Pilet: 13€ / 10€ grupipilet (al. 10 inimest) müügil Põlva Kultuurikeskuses.

Eelbroneeringud Põlva Kultuurikeskuse telefonil 799 8232.

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/vaba-lava-muinasjutumoll/

 

L 10. detsembril kell 10.00-16.00 JÕULULAAT

Traditsiooniline Põlva Kultuurikeskuse jõululaat, kust saab soetada kingikotti kaunist käsitööd, maitsvaid Põlvamaa tooteid jm. Valikus erinevad käsitöötooted, küpsetised, liha- ja kalatooted, mesi, maitsetaimed, tervislikud maheteed,

mänguasjad, ehted, raamatud, maiustused jm. Sissepääs laadale tasuta.

*Müüjatel palume ühendust võtta: ; tel: 7998232

https://www.kultuurikeskus.ee/polva-kultuurikeskuse-joululaat-toimub-laupaeval-10-detsembril-avame-registreerimise-laadale/

 

P 11. detsembril kell 17.00 PUHKEÕHTU. Klubi Kuukiir

Klubi Kuukiire puhkeõhtud Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses on traditsiooniline üritus, mis sai alguse juba 1991. aastal, mil ajaleht Koit kutsus kokku kuldses eas inimesi, et koos rõõmsalt aega veeta.

Pilet: 7€ / klubi liikmetele 5€ müügil kohapeal

T 13. detsembril kell 19.00 „SÜGISTUUR 2022″. Comedy Estonia

Taaskord etendub üle Eestimaa traditsiooniks saanud iga-aastane Sügistuur.

Lavale astuvad: Sander Õigus, Mikael Meema, Mattias Naan, Ardo Asperk ja teised.

Show on soovitatavalt vanusele 16+

Pilet: 17€ / 15€ müügil Piletilevis.

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/comedy-estonia-sugistuur-2022/

 

P 18. detsembril kell 17.00 EESTI RAHVUSMEEKOOR, dirigent INGRIT MALLEUS.

NELJANDA ADVENDI JÕULUKONTSERT.

Eesti Rahvusmeeskoor on üks tuntumaid ja mainekamaid meeskoore maailmas. Koori asutas 1944. aastal eesti koorimuusika suurkuju Gustav Ernesaks. Algselt à cappella teoseid esitanud meeskoor on kasvanud kogu maailmas tuntud professionaalseks kollektiiviks,

kelle tegevuses on tähelepanuväärne osa suurvormide ettekannetel. Pidevalt Eesti Rahvusringhäälingule salvestav koor on teinud koostööd ka firmadega Deutsche Grammophon, Sony, Finlandia, Alba Records, GB Records, Virgin Classics, Aurora ja Ondine.

2004. aastal võitis rahvusmeeskoor koorimuusika kategoorias Eesti esimese Grammy auhinna.

Kontserdi kavas Eesti ja Põhjamaade jõulumuusika.

Pilet: 15€ / 10€ müügil Piletilevis, Fientas, Põlva vallavalitsuse kassas.

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/eesti-rahvusmeeskoor-neljanda-advendi-joulukontsert/

 

N 22. detsembril kell 19.00 ERSO JÕULUKONTSERT „ELTS JA MOZART”. EESTI RIIKLIK SÜMFOONIAORKESTER, HANS CHRISTIAN AAVIK (viiul), DIRIGENT OLARI ELTS.

Jõulupühade eel viivad ERSO ja dirigent Olari Elts publiku klassikalise muusika kullafondi abil pühade lainele. Kavas W. A. Mozarti viiulikontsert nr 2, Sümfoonia nr 35 “Haffner”, avamäng ooperile “Teatridirektor” ja Leopold Mozarti “Muusikaline saanisõit”.

W. A. Mozarti teise viiulikontserdi solistina astub ERSO ette noor ja silmapaistev viiuldaja Hans Christian Aavik, kes käesoleva aasta kevadel pälvis esimese preemia mainekal Carl Nielseni konkursil Taanis.

Aavik õpib aastast 2017 Saksamaal Frankfurdis (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main) ning 2021. aastast täiendab end Austrias Viinis (Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien).

Hans Christian Aavik mängib Eesti pillifondi ning perekond Sapožnini loal Giovanni Paolo Maggini viiulil (valmistatud umbes 1610 Brescias, Itaalias) ning Victor Fétique poognal (valmistatud umbes 1930 Prantsusmaal).

Pilet: 17€ ja 12€ / detsembris 20€ ja 15€ müügil Piletilevis, Fientas ja Põlva Vallavalitsuse kassas.

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/erso-joulukontsert-elts-ja-mozart/

K 28. detsembril kell 20.00 AASTALÕPUPIDU ANNE VESKIGA.

Aastalõpurütme, sära ja peomeeleolu loovad: ANNE VESKI / KRISTA PALM JA LED-SHOW / DJ JANEK TENNOSAAR / ÕHTUJUHT MEELIS HAINSOO. Avatud baar ja fotonurk.

Aasta säravaim pidu, mis võtab kokku 2022. aasta kultuurikeskuses. Laval alati särav ja võrratu Anne Veski. Meeleolu hoiab üleval õhtu konferansjee Meelis Hainsoo. Üllatusetteasted. Avatud baar ja fotonurk. Pidulisi tervitab uksel tervitusšampus.

Piletid Fientast: Tantsupilet 25€ ja 20€ / Pilet broneeringuga lauas 29€ ja 24€. Grupibroneeringud, info:

Õhtumenüü ja laua tellimused: ;

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/aastalopupidu-anne-veskiga/

 

KINOKAVA leitav Põlva Kultuurikeskuse kodulehelt: www.kultuurikeskus.ee

*Kavas või korraldajast sõltumata tulla ette muudatusi.

 

UUEL AASTAL SOOVITAME!

7. jaanuar kell 17.00 KONTSERTETENDUS “PÄHKLIPUREJA SÜIT” 

ÜHEL LAVAL KOHTUVAD: ARSISE KELLADE ANSAMBLID ja EESTI RAHVUSBALLETI TANTSIJAD! Solistid ALI URATA, KETLIN OJA, MARCUS NILSON, SEILI LOORITS-KÄMBRE, HEIDI KOPTI

Dirigent AIVAR MÄE.

Kavas numbrid P. Tšaikovski ühest kuulsamast ja armastatuimast balletist “Pähklipureja” jt heliteosed P. Tšaikovski sulest.

Pilet Fientast ja Piletilevist: 17€ ja 15€ / jaanuaris 19€ ja 17€

https://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/kontsertetendus-pahklipureja-suit/