Uudised

Põlva noorte loovus ja aktiivsus jõuab õnne sagedusele

aug. 7, 2012   //   Tauno Prangel   //   Uudised

Juba selle nädala lõpus, 10.-11. augustil Põlvas toimuva Uue Ajastu Festival 2012: „Õnne sagedus“ korraldusse on panustanud grupp Põlva kandi noori, kes on ühtlasi osalised Eesti-Läti koostööprojektis „Young Active Creative“ („Loov ja aktiivne noor“). Lätis, Ogres leiab augusti lõpus koostööprojekti toel aset festival „Cita Vide“. 

Eesti-Läti programm on üks Euroopa territoriaalse koostöö programmidest, mida toetatakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondist. Projekti Young Active Creative eesmärk on kasvatada Põlva ja Ogre väikelinnade elujõulisust ja noorte võimekust ürituste organiseerimisel ning korraldamisel. Selleks on projekti raames toimunud 2012. aasta kevad-suvel neli ühist koolitussessiooni, kaks neist Põlvas ja kaks Ogres. Käsitletud on mitmesuguseid teemasid, millega muusika- ja kunstifestivali korraldamisel kokku tuleb puutuda, näiteks meeskonnatööd, kommunikatsiooni aluseid, meediasuhtlust, festivali reklaami ja finantsilist planeerimist.. Lisaks organiseerimisoskuste õppimisele on noored saanud kaasa lüüa neljas loovuse arendamise töötoas, nii alternatiivmuusika kui kujutava kunsti valdkonnas.

Värsked oskused ja teadmised on koolitusprogrammi läbinud noored saanud rakendada reaalse festivali korraldusetappidesse. Kui Põlvas 10.-11. augustil aset leidev festival on juba kolmas, siis Läti Ogre noored on loonud täiesti uue sündmuse. Ogres 31. augustil algav festival „Cita Vide“ võimaldab kogeda vahelduseks igapäevale uut olemust urbanistlikus metsas. Saadud kogemused on heaks baasiks edaspidiste suurürituste korraldamisele mõlemas regioonis. Kunsti ja muusika töötubades valminut saab näha ja kuulata nii Põlva kui Ogre festivalil. Uue Ajastu Festival 2012: „Õnne sagedus“ lavadel astub üles projektis kaasa löönud Põlva noortebänd Samm, samuti Läti noored muusikud.

Eesti-Läti koostööprojekt oli suureks abiks ka naaberriigi artistide leidmisele mõlema festivali esinejaterivi rikastamiseks. Nii saab Uue Ajastu Festivalil kuulda Lätis juba tuntud ja tunnustatud artiste (Sus Dungo, The Sound Poets, Triana Park jt) ning Ogres astuvad üles mitmed Eesti tegijad (Mimicry, Greip, Kruuv jt).

Uue Ajastu Festivali 2012: «Õnne Sagedus» ametlik kodulehekülg asub aadressil www.uueajastufestival.ee, infot leiab ka Facebookist festivali ürituse lehelt.

 

Teate edastas:

 

Kadri Pelisaar

Uue Ajastu Festival 2012 pressiesindaja

www.uueajastufestival.ee