Uudised

Priit Pärna 4. animafilmifestival Põlvas!

sept. 14, 2015   //   Tauno Prangel   //   Uudised

Hea kultuurihuviline ja kinosõber! Varsti saab kolm kuud, kui Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses avas uksed uus digikino. Paljud Teist on meid juba külastanud ja usun, et olete nüüdseks meie kinokvaliteediga rahule jäänud. Seda näitavad ilmekalt ka meie müüginumbrid.

Meil on hea meel Teile teatada toredat kinouudist, mis eelkõige puudutab lapsi ja koolinoori, aga miks ka mitte täiskasvanuid. Tänu uuele kinotehnikale avanes meil võimalus liituda Priit Pärna animafilmifestivaliga, mis toimub tänavu neljandat korda. Hetkel plaanitud toimeaeg on 12. oktoober kuni 1. november 2015. Selle festivali raames toimub mitu põnevat alafestivali, nende seas ka alafestival  “kino maale”, mis toimub tänavu teist aastat. Selle eelmisel aastal käima lükatud projekti all aitab PPAFF maakohtades (väljaspool Tallinnat ja Tartut) maakino alal hoida ja kostitada inimesi maailmatasemel festivalianimatsiooniga.

Eelmisel aastal võttis sellest alafestivalist osa ligi 10 erinevat asutust, organisatsiooni peamiselt Lääne-Virumaalt ja Järvamaalt. Tänavu pakutakse seda võimalust üle Eesti, et kõik, kes seda vähegi soovivad, saavad seda endale lubada.

Tänavu on festivalil kavas 8 erinevat programmi, fookuses on maadest Portugal 2 programmiga , autoritest Rao Heidmets kahe programmiga, EKA tudengite kõige värskemad tööd ühe programmiga, ANIMATEKA INTERNATIONAL ANIMATION FILM FESTIVALi alafestival “Elephant” 2 tunnist programmi lastele erinevate maade autorite töödest (väga põnevad asjad noortele) ja Hollandi animatsioonifilmifestivali hittide kogumik HAFFI Grand Prix´ dest läbi aegade.

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses tuleb näitamisele:

13. okt. kell 11.00 “ANIMATEKA INTERNATIONAL ANIMATION FILM FESTIVALi alafestivali Elephant lasteanimatsioon (sobib ka lasteaialastele ja eelkoolieale)

20. okt. kell 11.00 “Rao Heidmetsa retrospektiiv”. Programmi iseloomustuseks võime öelda, et siin on animatsioone nii koolilastele kui ka täiskasvanutele, sobib vaatamiseks kogu perega.

27. okt. kell 11.00 “Hollandi animatsioonifilmifestivali Grand Prix´de tähesadu”  – tõeline hittide paraad, parimatest parimad tööd, võidutööd HAFFIlt (sobib ka lasteaialastele ja eelkoolieale).

Kuna september on olnud kinolevis suhteliselt lastefilmivaene, siis loodame festivalifilmidega võlgnevuse laste ees likvideerida. Ootame aktiivset kinokülastust. Ja veel, kindlasti ootame kinno ühiskülastusi lasteasutustelt ja koolidelt üle maakonna! Ja mis kõige meeldivam publikule, kõik festivali programmid on vaatajale TASUTA! Häid filmielamusi kõigile!

Tauno Prangel,

Põlva Kultuuri-ja Huvikeskuse kultuurijuht