Uudised

Prima Vista toob laupäeval Põlvasse laulvad kirjanikud ja lingvistilise metsa mehe Valdur Mikita

mai 8, 2015   //   Tauno Prangel   //   Uudised

mikitaPrima Vista toob laupäeval Põlvasse laulvad kirjanikud ja lingvistilise metsa mehe Valdur Mikita

Sel aastal on Tartu kirjandusfestivali Prima Vista partnerlinnaks Põlva, mis võtab Tartult kirjanduslinna teatepulga üle 9. mail.
Põlvas alustavad festivali kõige nooremad, kes kohtuvad Juhani Püttsepaga ja osalevad orienteerumismängus Põlva looduskauneis ja kultuuriloolisis paigus.

Traditsiooniliselt toimuvad kohtumised lugejatega ning Põlvasse tuleb ka festivali patrooniks valitud Eesti kaasaegne isemõtleja, kirjanik ja semiootik Valdur Mikita.

Tuntud Leedu kirjanik, režissöör, näitleja, stsenarist ja kultuuriajakirjanik Alvydas Šlepikas tutvustab Põlvas oma romaani “Minu nimi on Marytė”, mille lugejad valisid Leedu aasta raamatuks ning sellele omistati ka sealse kirjanike liidu preemia.

Prima Vista programmi Põlvas kuuluvad veel raamatute müük, häppening Jakob Hurda pargi tiigil ja laulvate kirjanike kontserdid Põlva kultuurikeskuse Undergroundis, kus Aapo Ilvese, Jan Rahmani, Marju Varblase, Maarja Pärtna ja Riho Kalli etteastete kõrval loeb oma luulet ka Põlva Kunstikooli direktor Anne Prangel.