Teater

Alle-Saija Teatritalu ja mustlasansambli Maljarka muusikaline lavastus “OTILA”

Kuupäev:
2. detsember 2023 19:00-20:15
Žanr:
Muusikaline lavastus
Pilet:
15€ / 12€ (eelmüük kuni 31.10.2023) ja 18€ / 15€ (alates 01.11.2023)
Fienta:
Osta pilet

 

Alle-Saija Teatritalu ja mustlasansambli Maljarka muusikaline lavastus J.Leimanise „Mustlased Läti metsades, taludes ja laatadel“ ainetel.

“Otila” on lugu mustlastüdrukust, kes kannab mustlasnaise saatust abielluda ja olla hea naine, kuigi tegelikult otsib ta suurt armastust. Kaunis Otila põlgab ära oma esimese kosilase Jankelise, sest soovib abielluda kellegi teisega, keda arvab ennast armastavat. Kuid kui saabub abielu argipäev, pettub ta oma esimeses abielus ja hiljem ka järgmises. Lootus õnnele kipub käest kaduma.

Otila isikliku loo kõrval on see lugu mustlaste kui nomaadliku metsarahva elust, mis on pidevas liikumises, toimib oma reeglite ja tavade järgi ning on täis tugevaid tundeid. Lugu baseerub meie piirkonnas elanud mustlaste kombestikku, eluolu ja igapäeva kajastaval raamatul. Vaataja rändab koos tegelastega mustlasrahva maailma, kus laagrielule lisavad värvi peod ja kaklused, saunas viheldakse maha pahameel, lepitakse ja antakse andeks. Muidugi ei puudu ka pulmad ja peied, jutuvestmine ja ennustamine ning vana mustlaslegend suurest armastusest. Ehk leiab suur armastus lõpuks tee ka Otila juurde? …

Etendus on ühes vaatuses ja kestab orienteeruvalt 1 h 15 minutit.

 

Autor: Annika Rahnu

Dramaturg ja lavastaja: Ingrid Ulst

Koreograaf: Svetlana Zaikova

Muusika: Annika Rahnu

Heli-ja valguskunstnik: Hanno Teppo

Butafooria: Elise Nigul

Laval Alle-Saija Teatristuudio ja mustlasansambel Maljarka: ANNI BEKKER (Otila), ALAR SÜNTER (Repša), SVETLANA ZAIKOVA (Šafla), SIIM RAHNU (Jankelis / metsavaht), MEELIS VAHTRAMÄE (Bruhas / Bumba), HEIKI LILL (Tutulis / saunaline), AIVAR NATUS (Naks / rändmuusik), AIVO KIKERMAN (Ambulis / saunaline), SIRJE PALLO (ennustajanaine), KÜLLI KRESSA (Billa), LUULE ARRAS, ANNELY KULLAND, HELI ELI KURVITS, KAI KAIDMA, EVELIN REINHOLD, HELEN LIEPKALNS, TIINA ZIRNASK, EVELI LASS, HELGI SÕSTER, SIRJE KÄGO, AIGI KÕIV, ANNIKA NIINEMÄGI, MERIKE MARGA, BIRGIT AASMÄE, MAIRE ROONURM, MOONIKA ORASSON, AGNE SOLBA, EPP SÄGA, VIVIKA PEETS, KOIDULA UNT, STELLA KERENBERG, MERLE KALLAS, DIANA TUUL (mustlased), ANNIKA RAHNU, INGRID ULST (rändmuusikud).

 

Pilet: 15€ / 12€ (eelmüük kuni 31.10.2023) ja 18€ / 15€ (alates 01.11.2023) müügil Fientas ja teatritalu e-poes.

Vaata lisa: https://alle-saija-pood.voog.com/piletid/etendused/otila-02-12-2023-kl-19-00