Kontsert

Ameerika bluusi ja rockitäht GHALIA VOLT / BAND albumi “Shout sister shout” esitluskontsert

Kuupäev:
4. juuli 2024 20:00-21:20
Pilet:
17€
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

4. juuli kell 20.00
Põlva Kultuurikeskuses

Ameerika bluusi ja rockitäht
GHALIA VOLT / BAND
Külalisena LOUIE FONTAINE
SHOUT SISTER SHOUT! albumi esitlus

 

GHALIA VOLT on Ameerikas tegutsev ja elav, Belgia juurtega bluusirockilaulja, kitarrist, trummar ja laulukirjutaja. Ta on andnud välja mitmeid albumeid, millest Ruf Recordsi poolt välja antud „Mississippi Blend“ (2019) on saavutanud Billboardi parimate bluusialbumite edetabelis kolmanda koha.  Ghalia on sündinud Brüsselis, Belgias. Oma muusikuteed ja karjääri alustas ta Brüsseli tänavatel, kust jõudis peagi ansamblisse Voodoo Casino. Suur soov avastada ja leida bluusimuusika tegelikke juuri, viis noore lauljanna ja laulukirjutaja aga peagi USA-sse. Ta rändas ringi Chicagos, St. Louisis, Memphises ja Nashville’is Tennessee osariigis, esinedes mitmel aastal järjest kuulsal Sunflower River Blues & Gospel Festivalil jm. 2016. aasta alguses kohtus ta New Orleansis asuva bändiga Johnny Mastro & Mama’s Boys. See viis koostööni, mille tulemusena ilmus album „Let the Demons Out“ (2017), mis aitas oluliselt kaasa Ghalia Volti tuntusele Ameerika Ühendriikides ja Euroopas.

Põlva Kultuurikeskuses esitlusele tulev viimase plaadi „Shout Sister Shout“ materjal on valminud Ameerika kõrbeavarustes ja kuumuses, Californias Joshua Trees asuvas salvestusstuudios Rancho De La Luna.

“Shout Sister Shout albumimaterjali salvestamine koos David Catchingiga oli midagi ainulaadset,” ütleb tunnustatud Belgia laulja-laulukirjutaja oma viimase albumi kohta, mis tuleb ettekandele ka kontserdil Põlvas. “Mul on nii palju häid mälestusi sellest- vaated Rancho De La Lunale, sealne rock ‘n’ roll`ist läbi imbunud ajalugu, tähed, kuu, koiottide ulgumine, vana aastaid näinud auto stuudio ees ja kõrbemaastik ning kuumus..“ kõik see on mõjutanud ning inspireerinud ka Ghalia Volt`i viimase plaadimaterjali valmimist ning sündi.

Kontserdil lööb erikülalisen kaasa ka Lätis elav, Taani juurtega muusik, kitarrist, laulja ja laulukirjutaja LOUIE FONTAINE!

Helinäited:

 

Pilet: 17€ müügil Piletilevis ja Fientas.

* Piletilevi müügipunktid Põlvas asuvad: Maksimarket, Selver, Circkle K.