Kontsert

ANDREJS OSOKINS (klaver, Läti). KAMMERORKESTER ME104.

Kuupäev:
30. jaanuar 2022 17:00-18:15
Pilet:
15€ / 10€
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

Pühapäeval, 30. jaanuaril
Põlva Kultuurikeskuses
Kell 17:00 ANDREJS OSOKINS ja KAMMERORKESTER ME104

Dirigent Valle-Rasmus Roots

 

Läti praeguse aja üks tunnustatuimaid kontsertpianiste Andrejs Osokins alustas oma klaveriõpinguid 5 aastaselt, esimese soolokontserdi andis ta juba 14 aastaselt. Ta on võitnud mitmeid rahvusvahelisi klaverikonkursse Iisraelis, Belgias, Saksamaal ja Prantsusmaal. Osokins on õppinud mainekas Kuninglikus Muusikaakadeemias Inglismaal. Kriitikute hinnangul on tegemist laitmatult stiilse pianistiga. Kontserdil Põlvas esitab Osokins maailmakuulsat D. Šostakovitši 1. Klaverikontserti.

Kammerorkester ME104 on 2021.a. kontsertagentuuri Uus Kontsert poolt ellu kutsutud uus loomeüksus Eestis. Orkestrisse on kutsutud musitseerima Eesti säravamad keelpillimängijad ja rikkaliku orkestrimängu kogemustega muusikud naaberriikidest. Kõigest aasta tegutsenud orkestri ees on soleerinud juba mitmed kuulsad interpreedid, sh bandoneonivirtuoos Jens Lundberg, akordionist Remy Poulakis, viiuldajad Arvo Leibur ja Triin Ruubel-Lilleberg, orelisolist Piret Aidulo, mezzosopran Iris Oja, löökpillimängija Heigo Rosin, pianist Irina Zahharenkova jt.

Kontserdil kõlavad: J. S. Bachi orkestrisüit n.2, D. Šostakovitš klaverikontsert n.1, Kristjan Randalu „Rignana“ orkestriseade maailma esiettekanne.

 

Pilet: 15€ / 10€ müügil Piletilevis, Fientas ja Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N kell 13:00-17:00 ja R kell 13:00-16:00)

 

NB! Tulenevalt valitsuse poolt kehtestatud uutest piirangutest, tuleb kontserdi külastajal esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest: kehtiv vaktsineerimistõend või kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend. 12-17- aastased peavad esitama kontrollitud tegevustes covid tõendi, kehtib ka testitõend. Vaktsineerimiskuuri läbimise kõrval kehtib alaealistele üritustele ja tegevustele pääsemiseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. Tõend kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga.