Kino

CANTERVILLE´I LOSSI VAIM

Kuupäev:
31. oktoober 2023 17:30-18:59
Formaat:
2D
Žanr:
Komöödia, Animatsioon, Fantaasia
Vanusepiirang:
Perefilm
Pilet:
5 €, sooduspilet (õpilased, üliõpilased ja pensionärid vastava dokumendi esitamisel) 3.50 €

 

27. oktoobril jõuab kinodesse salapärane, lõbus, naeruväärne ja sugugi mitte hirmuäratav animakomöödia nii väikestele kui suurtele. See on lugu kummitusest, kelle lugu on pärit Oscar Wilde’i klassikalisest kirjandusteosest “Canterville’i lossi vaim”.

Kummitus sir Simon de Canterville on juba 300 aastat oma lossis elanud ja talle väga meeldib seal. Sir Canterville’i lõbustab lossi vahetevahel sattuvate külaliste kiire lahkumine, kui nad teda kohtavad. Kuid ühel päeval kolib vanasse lossi Otise perekond ja see seltskond on vanale vaimule šokk! Uued lossiomanikud ei karda kummitusjutte, nad peavad neid… natuke vanamoelisteks. Ükskõik, kui õudseid lugusid Sir Canterville välja mõtleb, meeldivad need perekonnale väga. Vana kummitus tiirutab oma lossis ringi, hoides peast kinni! Kuidas on see võimalik?! Otiste vembumeestest poisid, kaksikud Kent ja Louis, hirmutavad hoopis teda ennast! Ja saadiku naine, proua Lucretia, soovitab sööril oma kolisevad ketid õlitada, sest selle müra sees on võimatu uinuda! Sir Canterville on asja pärast väga mures. Kui asjad nii jätkuvad, kaotab ta igaveseks maine kõige hirmsama kummitusena! Ootamatult aga sõbruneb Sir Canterville pere noordaami Virginia’ga. Võluv kummitus räägib talle oma uskumatu eluloo ja siis algavad tõelised seiklused, mis on täis põnevaid üllatusi. Sukelduge kummituste salapärasesse ellu, avastage Oscar Wilde’i imelise ja müstilise teose maailm.

DUBLEERINUD: Orbital Vox Stuudiod. Produtsent Uku Toomet, tõlkija Toomas Karik, dublaažirežissöör Andres Nõlvak, näitlejad Toomas Krall, Merli Hirbaum, Mikk Jürjens, Piret Viisimaa, Stefan Hein, Mihkel Toomet, Jette Karmin, Mihkel Tikerpalu.

 

 

Kinodes alates: 27.10.2023

Filmi pikkus: 1h 29min

Levitaja: Garsu Pasaulio irasai

Lavastaja: Kim Burdon, Robert Chandler

 

*Kinokavas võib kultuurikeskusest sõltumata, levitajate poolt ette tulla muudatusi

**Kinokava palume jooksvalt üle kontrollida kultuurikeskuse kodulehelt