Sündmus

Circus SaboK. JÕEHOBU

Kuupäev:
8. september 2022 19:00-19:55
Žanr:
Tsirkus
Vanusepiirang:
Soovituslik alates 7. eluaastast
Pilet:
15€ / 12€
Fienta:
Osta pilet

Lavastus JÕEHOBU on inspireeritud Soome kirjaniku Tommy Hellsteni raamatust ,,Jõehobu elutoas”, mis jutustab sellest, kuidas elada oma elu koos halvima versiooniga iseendast.

Koguperelavastuses saab näha kõrgetasemelist paarisakrobaatikat, närvikõdi tekitavaid trikke vertikaalsel köiel, tasakaalupüüdlusi torul ja palju muud. Originaalne õhuakrobaatika muudab elavaks kardinale kuvatud videopildi ja valgusmängu. Lavastusele loodud erinevaid žanre kaasav muusika on sama kirev kui elu koos halvima versiooniga iseendast.

Akrobaatilised trikid ja tants jutustavad etendajate isikliku loo kaassuhtesõltuvusest ning emotsionaalsest teekonnast uue ja tervema minapildini.

Kert Ridaste ja Saana Leppänen asutasid tsirkus Saboki 2018. aastal. Nad on teinud koostööd rahvusvaheliselt kuulsate kollektiividega nagu Circus Cirkör, Circus Nikolajeff, Circus I love you jt. 2019. aastal sündis nende debüütetendus “Ära jäta mind riplema”, millega nad tuuritasid üle Eesti ja Euroopas. Lisaks esinesid nad Prantsusmaal Auchis maailma suurimal kaasaegse tsirkuse festivalil “Circa”. Sel aastal nägi nende etendust üle 25 000 inimese üle Euroopa.

Kunstnik ja lavastaja: Kert Ridaste (EST)
Tsirkuse artist ja kunstnik: Saana Leppänen (FIN)
Kostüümidisain ja -loome: Anni Veskimäe (EST)
Graafiline disain: Kristin Made (EST)
Stsenograaf ja lavakujundaja: Julien Auger (FR)
Helikunstnik: Thibaud Rancoeur (FR)
Dramaturg: Sade Kamppila (FIN)
Valgusdisain: Chris Kirsimäe (EST)
Videoprojektsioonid: Taavi Varm (EST)
Tehnikadirektor, valgustaja ja lavameister: Pauli Niemelä (FIN)
Heli eriefektid ja töötlus: Kalle Tikas (EST)

Tsirkus Saboki uus kaasaegse tsirkuse lavastus “Jõehobu” esietendub 2. septembril

Lisateave: www.duosabok.com

Piletid hinnaga 15€, 12€ (õpilased, üliõpilased, pensionärid ja puuetega inimesed), grupipilet al. 10 inimesest 10€ ja toetajapilet 65€ on müügil Fientas ja enne etenduse algust kohapeal.