Kontsert

DANIEL ERDMANN’S VELVET REVOLUTION feat. JAAK SOOÄÄR (Saksamaa-Prantsusmaa-Inglismaa-Eesti)

Kuupäev:
6. detsember 2021 19:00-20:15
Pilet:
10€ / 8€
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

Esmaspäeval, 6. detsembril kell 19.00 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses.

Daniel Erdmann – saksofon

Theo Ceccaldi – viiul

Jim Hart – vibrafon

Jaak Sooäär – kitarrid

 

Velvet Revolution on Saksa saksofonisti ja helilooja Daniel Erdmanni eriline loominguline kooslus, mille osalised on prantsuse viiulivirtuoos Théo Ceccaldi ja inglise vibrafonist Jim Hart. Eesti kontserdil liitub trioga ka kitarrist Jaak Sooäär, kes on varem saksofonistiga koos musitseerinud duos Dessert Time.

Koosseis Velvet Revolution salvestas 2016. aastal debüütalbumi „Short Moment of Zero G”, mis pälvis Saksamaal aasta plaadi auhinna. Trio teine album „Won’t Put No Flag Out” (2019) ilmus nagu eelminegi Ungari plaadifirma BMC alt. Ansambli nimi Velvet Revolution viitab Tšehhoslovakkia 1989. aasta vägivallatule riigipöördele. Muusikute tõlgitsuses tähistab sametrevolutsioon stiililist uuenemist, mis ei eita ajalugu, kuid eelistab uut progressiivset vormi.

Euroopa silmapaistvamaid jazzmuusikuid Daniel Erdmann toob aina uusi huvitavaid loomingulisi projekte kuulajateni. Eesti on tal südames, tuttavaks sai ta publikule koostööst Jaak Sooäärega ning viimati kuulsime teda koosseisuga Das Kapital. Erdmanni tenorsaksofoni soe mahlakas tämber, mitmekülgne väljendusrikkus klaaridest meloodiatest keerukate modulatsioonide, värelevate abstraktsioonide ja huumorikate seikadeni on iseloomulikud tema isikupärasele väljenduslaadile. Erdmann on ühendaja, kes mängib paljude maade muusikutega. Oma erinevate koosseisudega on ta salvestanud üle neljakümne heliplaadi.

Jim Hart on mainekas inglise vibrafonist, kollektiivi London’s Loop asutaja, ansambli Cloudmakers liider ja tuntud ka tipptrummarina. Daniel Erdmann kohtus Jimiga juhuslikult rongisõidul Londonist Pariisi. Viiulivirtuoos Théo Ceccaldi, prantsuse jazzi uue generatsiooni karismaatiline täht, võib mängida mida iganes – mustlasjazzist vaba improvisatsioonini hullutades alati kuulajaid kirglikkuse ja särava tehnikaga.

Avatud meelega trio Velvet Revolution seikleb muusikamaailmas rõõmustades jõulude ootel Eesti muusikasõpru.

 

“Velvet Revolution is a true European group with a strong spirit, wit, great musical ideas as well as fantasy and capacity to make it work in captivating ways.” – Henning Bolte, All About Jazz

 

Pilet: 10€ / 8€ müügil Piletilevis, Fientas, Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N kell 13:00-17:00 ja R kell 13:00-16:00) ning enne kontserdi kohapeal.

 

NB! Tulenevalt valitsuse poolt kehtestatud uutest piirangutest, tuleb kontserdi külastajal esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest: kehtiv vaktsineerimistõend või kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend. 12-17- aastased peavad esitama kontrollitud tegevustes covid tõendi, kehtib ka testitõend. Vaktsineerimiskuuri läbimise kõrval kehtib alaealistele üritustele ja tegevustele pääsemiseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. Tõend kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga.