Kontsert

Eesti Interpreetide Liit | Silvia Ilves (tšello) ja Peep Lassmann (klaver)

Kuupäev:
21. oktoober 2021 19:00-20:15
Pilet:
10€ / 8€
Piletilevi:
Osta pilet

21. oktoober kell 19:00
Põlva Kultuurikeskus

Silvia Ilves (tšello), Peep Lassmann (klaver)

Kahe erineva põlvkonna esindajad – tšellist Silvia Ilves ja pianist Peep Lassmann – ühendavad esmakordselt laval jõud ning toovad publikuni eriilmelistest tšellosonaadist koosneva kontserdikava. Kõlavad heliloojate C. Debussy, J. Brahms ning Leedu päritolu F. Latenase meisterlikud teosed.

Tšellist Silvia Ilves on mitmekülgne muusik, kes on esitanud nii klassikalist, varajast kui ka popmuusika repertuaari. Ta on mänginud ansamblis Urban Symphony, keelpillitrios La Phoenix ja koos oma õdedega ansamblis The Ilves Sisters. Ilves on hinnatud orkestrant, kes osalenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri töös. Laiema avalikkuse teadvusse jõudis ta 2016. aastal telesarjas Klassikatähed, kus võitis järjekindlalt publikuhääletused ja saavutas viimaks teise koha. 2019. aastal osales Silvia Ilves rahvusvahelisel Arthur Kapi nimelisel tšellistide konkursil ning saavutas seal 2. koha ning 3 eripreemiat. Silvia Ilves on andnud soolokontserte. Tema lavapartneriks on olnud Kristjan Järvi, Age Juurikas, Rein Rannap, Paul Neitsov, Johan Randvere, jt.

Peep Lassmann on üks väljapaistvamaid eesti pianiste, kes on hinnatud nii solisti kui ka ansamblipartnerina. Ta on esinenud solistina mitmete orkestrite ees, sealhulgas Eesti Riikliku Sümfooniaorkester ja Moskva Filharmoonia Orkester. Dirigentidest on ta koostööpartneriteks olnud Paavo Berglund, Neeme Järvi, Eri Klas, Nikolai Rabinovitš, Nikolai Aleksejev, Peeter Lilje, Arvo Volmer, Vello Pähn, Paul Mägi, Jüri Alperten, Andres Mustonen, Toomas Vavilov ja teised. Ta on teinud koostööd mitmete Euroopa kammeransamblitega ja tema partneriteks on olnud tuntud muusikud maailma eri paigust Marianne Boettcher, Aaron Rosand, Yosif Feigelson, Michel Lethiec, Lionel Lhote, David Grimal, Raphale Wallfish, Mati Palm, Jüri Gerretz. Erilisel kohal tema repertuaaris on Olivier Messiaeni klaverimuusika olles teoste „Vingt regards sur l’Enfant Jésus” ja „Catalogue d’Oiseaux” esmaesitaja Eestis. Samuti on oluline koht tema repertuaaris Eesti muusikal.

Pilet: 10€ / 8€ saadaval Piletilevis, Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N kell 13:00-17:00 ja R kell 13:00-16:00) ja tund enne algust kohapeal.

NB! Tulenevalt valitsuse poolt kehtestatud piirangutest, tuleb kontserdi külastajal esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest: vaktsineerimistõend, covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend või negatiivne covid – 19 testi märkiv tõend. Kuni 18 – aastased ei pea tõendeid esitama, kaasa tuleb võtta vanust tõendav dokument. (ID – kaart, õpilaspilet vms).