Klubid

ESTRADA ORCHESTRA + UNDERGROUND FOREST + REINIS JAUNAIS (Riia)

Kuupäev:29. november 2019 21:00
Žanr:Alternatiivne rockipidu
Vanusepiirang:18+
Pilet:5€

 

Ahoi karvased ja sulelised. Aeg niikaugel, et UNDERGROUNDIS saab õige pea kuulda ja näha ka intelligentsemat mussi (mitte et eelnev lavaaugu ajalugu vaid träšši mäletaks)! Aga ESTRADA ORCHESTRA esinemine Põlva kultra teise korruse keldris on UNDERGROUNDI suursündmus, päris tõsiselt. Kindlasti ei tohi juhust maha magada, kui tõeline kvaliteetmuss koju kätte tuuakse 🙂

Ja vähe veel sellest, erikülalisena presenteerib oma uut plaati “Magnoolia” Põlva juurtega (Riho Kall, kitarr jpt. pillid) UNDERGROUND FOREST, kus musitseerivad lisaks Katariin Raska torupillil ja saksofonil ning Juhan Vihterpal elektroonikal.


UNDERGROUND FOREST võtab kaasa üllatusesineja Reinis Jaunaisi Riiast, keele näol on tegemist väga osava fingerstyle-kitarristiga ning kelle lummav looming ei tohiks külmaks jätta.

Traditsiooniliselt saab väärt mussi kõrvale nautida toredaid ja maitsvaid A Le Coq tooteid, mida valab ülekuumenenuile välja Aali Jaan.

Kogu see toredus on sinu päralt, kui loovutad uksel kõigest 5 €uri!

Oleks patt kohtumispaika muuta…nii et saame kokku põranda all!

Nüüd esinejatest lähemalt:

ESTRADA ORCHESTRA


Eesti põrandaaluse jazz-funki vedajaks on 2013. aastast tegutsev Estrada Orchestra. Tallinnast pärit groove-improviseerijate grupi avatud žanripiirid sisaldavad nii psühhedeelseid biite kui ka avantgardsemaid noote – koosseisu hingesugulasi leiab eelkõige 60-70ndate pulbitsevast muusikapärandist. Oma toetust värskele nähtusele on üles näidanud antud stiili tähtsamad eestkõnelejad nagu Shawn Lee, Greg Foat ja Alain Mion. Viimase sõnul meenutab ansambli teine album Herbie Hancocki “Mwandashi” ja “Sextandi” ajastut koos Bennie Maupiniga.

Estrada Orchestra produtsent ja bassimängija Misha Panfilovi süda kuulub filmimuusikale ja retrolikele idabloki leidudele, mida täiendavad klahvpillimängija Volodja Brodsky fusion-mõjutused. Orkestri heliloojad on võrdselt ja andunult võlutud jazzi ammendamatutest kõladest. Grupi solisti flöödimängija Ilja Gussarovi rolliks on aga publiku juhatamine heatujulisse transsi. Tantsubändi koosseisu kuuluvad veel Sashko Petrov rütmiinstrumentidel ning tenorsaksofonil ja tugeva käega biiditrummar Madis Katkosilt.

2015. aastal ilmunud Estrada Orchestra omanimeline debüütalbum sai menukaks sissejuhatuseks retrokõlade kaasajastatud taastulemisele. 2017. aasta veebruaris ilmus Estrada Orchestra teine kauamängiv “Jazzbeatjäätis”, mille andis välja Prantsuse plaadifirma Stereophonk. Tallinn Music Week’il, Positivusel ja teistel festivalidel üles astunud jämmibänd on nüüd valmis vallutama juba rahvusvahelist skeenet.

Tänaseks on ilmunud veel kaks plaati: “Vaba” ja “Zucker Tanzclub“. Viimane plaat tüürib eksperimentaalselt pisut enam kraudi suunas, võrreldes eelmiste teostega. Aga oma kõrv ja silm on kuningad. Tule kohale ja veendud pakutu headuses…

 

UNDERGROUND FOREST

6. septembril ilmus ametlikult Eestis ja maailmas eksperimentaalfolkari Underground Foresti teine kauamängiv “Magnoolia”. Underground Foresti muusikas kohtub autorilaulust ja folgist tõukuv lähenemine helile erinevate eksperimentaalmuusika alažanride ja stampe vältiva kõlapildiga. Esitletaval albumil on vaheldumisi seatud konkreetsemad meloodilised ning abstraktsemad kõla- ja mürapõhised, valdavalt instrumentaalsed palad.

Varem, 2016. aastal on Underground Forestil ilmunud kahasse helikunstnik Villem Jahuga split album “201501/lyllemäe mixtape”. 2017. aasta lõpus ilmus aga vabaimpro album “85,68 m”, mis kujutas endast koostööd Villem Jahu, kunstniku ja eksperimentaalmuusiku Martiini ning Riho Kalli ehk Underground Foresti vahel. 2018. aasta tõi Underground Forestile pärimuslugude töötluste festivalilt Mooste Elohelü eripreemia “Julgõ Joro” originaalse ja julge pärimuslugude tõlgenduse eest.

Käesoleva albumi “Magnoolia” kõik lood on komponeerinud, seaded loonud, esitanud, salvestanud ja miksinud Riho Kall, välja arvatud: 1. loo salvestus ja miks Martin Kikaselt (Ö Stuudio), 5. lugu on pärimus Helme kihelkonnast, kogutud 1908; seade, salvestus ja miks koos Elijah Ivanoviga (Clockwork Stuudio), 8. loo klaverisalvestus Kagolt, originaal: Kago “Ulalume”; lisaks kasutatud intervjuud Steve Fiskiga saatest Some Assembly Required, nr. 181, 9. pala slide’i soolo salvestus ja esimene miks Martin Kikaselt (Ö Stuudio), 10. loos kasutatud lõike filmidest “Kellavärgiga apelsin” (1971) ja “Kevade” (1968), projekti Grotest loost “Rubla viiskümmend kopikat” ning nimetuid naervaid Youtube’i kaameramehi.

 

 

Sündmuste kalender

<<Jaan. 2020>>
ETKNRLP
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2