Kino

EUROEUFOORIA

Kuupäev:
23. aprill 2014 19:00-20:30
Žanr:
Dokumentaal, Eesti
Vanusepiirang:
Pole
Pilet:
2 €

Uus Eesti dokumentaalfilm Eurovisioonist Kinokoja levis – Ermo Säksi „Euroeufooria“

EuroEufooria_INTERNETTI_A3_kastita_JPEG

“EuroEufooria” on esimene film Eurovisiooni lauluvõistluse fännidest. See on huumorist tulvil tempokas lugu, mis haarab vaataja kaasa peadpööritavale seiklusele Eurovisiooni lauluvõistlusega kaasneval melunädalal Rootsis, nii nagu seda kogevad fännid.

Filmi skeptiline autor sõidab Malmösse, et mõista, miks on Eurovisiooni lauluvõistlusel nii suur hulk fänne ja mis toimub tegelikult kohapeal, telekaamerate klaassilmast eemal, mida kodusest telerikastist ei näidata.

Autor kohtub Malmös vägagi erinevate tüpaažidega, alates “vanadest fännkaladest” kuni töömesilasteni välja. Läbi Eesti ja välisriikide tulihingeliste fännide rulluvad lahti Eurovisiooni tõelised tagamaad, mis on tõeline ülevoolav rahvaste sõprus.

Kas inimese sugu, rass või vanus mängib Eurolaulupeol üldse mingit rolli või on tegemist ainulaadse üritusega, kust võib leida endale selle ühe ja ainsa hingesugulase, keda otsitud juba terve elu? Ja nii igal õhtul. 7 õhtut järjest.

EuroEufooria on täispikk dokumentaalfilm, mis filmitud Rootsis, Malmös Eurovisiooni lauluvõistlus 2013 ajal.

Filmi koduleht: http://euroeufooria.frontal.ee/

EUROPEDED

– – – – –

“Üdini positiivne! Mitte ainult naljakas ja inimlikult kaasahaarav, vaid ka kultuurilooliselt eurohariv. Lugu jookseb hea tempoga ja nii nauditavalt, et kohati tekib tunne nagu vaataksite lavastatud filmi, mitte dokumentaallugu.” 

– Tuuli Stewart, filmiajakirjanik

“Me satume filmi jooksul vähemalt kahte magamistuppa ja läbi kümne turvamehe suurimasse keelutsooni, kuhu üks filmikaamera üldse jõuda võib – Eurovisioni lauluvõistluse kontserdisaali. Näeme misanstseene, kus lahtirulluvat elu on huvitav vaadata juba üksnes antropoloogiliselt.”

– Liis Nimik, tunnustatud dokumentalist ja Sirp filmikriitik

“Kui varem olen ma Eurovisiooni lauluvõistlust ainult telerist näinud, siis peale “EuroEufooria” vaatamist on mul tunne, nagu oleksin ise kohapeal olnud, keset kogu melu ja möllu. – Joosep Jürisson, filmioperaator