Kino

Euroopa filmikohvik: “MEES NIMEGA OVE”

Kuupäev:11. aprill 2017 18:00
Formaat:2D
Žanr:Komöödia, draama
Vanusepiirang:Alla 12 a. mittesoovitatav!
Pilet:TASUTA!

Euroopa filmikohvik: “Mees nimega Ove”

11.aprillil algusega kell 18 toimub Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse salongis Europe Direct Põlvamaa teabekeskuse korraldatav tänavune kolmas ja viimane Euroopa filmikohvik, kus ekraanile tuleb Rootsi 2015. aasta üks vaadatumaid filme „Mees nimega Ove”.

Hannes Holmi lavastatud film on mõnusa põhjamaise huumoriga vürtsitatud draama inimlikust soovist tunda end vajalikuna ning sellest, kui magus võib olla jagatud rõõm.

* Kahe Oscari nominent – parim võõrkeelne film, parim grimm.

Ove on kuldsete kätega, siira südamega ja praktilise mõtlemisega mees. Majapidamises pole tööd, mida ta teha ei oskaks ning noorema generatsiooni meeste abitus ajab tal harja punaseks. Ent pärast oma naise ja elu armastuse surma ning seda, kui ta vallandatakse rongitehasest, kus ta terve elu tööd rügas, on Ovel üha raskem end tegudele sundida. Pensionärina veedab ta oma päevi kodusel kooperatiivil silma peal hoides ja sealse heaolu eest seistes. Säärane range kord tekitab talle igapäevaseid konflikte laiskade ja ülbete naabritega.

Elust tüdinud Ove pühendubki vanade võlgade sisse nõudmisele ja käib kalmistul lahkunud kallimale iga päev oma argielu ümber jutustamas. Kuni ühel päeval kolib naabermajja noor naine Parvaneh koos perega ning nad esimesel päeval kogemata Ove postkasti autoga ümber rammivad. Sellest saab alguse harukordne ja imeilus sõprus kahe erineva põlvkonna ja kultuuri esindaja vahel…

„Mees nimega Ove“ on Fredrik Backmani ülipopulaarsel raamatul põhinev film, mis oli eelmisel aastal Rootsi üks suurimaid kassahitte. Raamat on ka värskelt eesti keelde tõlgitud ning film lisab muhedale ilukirjanduslikule teosele omalt poolt ka visuaalse mõõtme, mis teeb siirale ja tõsisele Ovele kaasa elamise väga lihtsaks. Kuna vananemine on normaalne ja vältimatu elu osa, siis on ka eluliselt tähtis osata selle paratamatuse üle nalja heita. Hannes Holmi film näitab kätte helge teeotsa, kuidas suhtuda elamisse läbi eluterve huumoriprisma.

Kinodes alates: 20.05.2016
Filmi pikkus: 1h 56 min

Film on eesti- ja venekeelsete subtiitritega

Lavastaja: Hannes Holm
Tootja: Nordisk Film
Levitaja: Estinfilm OÜ

Pärast filmi on kõik vaatajad oodatud jääma vestlusõhtule, kus arutatakse filmiga seonduvatel teemadel. Sooja joogi ja suupistetega kostitab Kodukohvik Tillu. Euroopa filmiõhtud on kõigile TASUTA. Üritust korraldavad Europe Direct Põlvamaa teabekeskus koostöös Põlva Kultuuri- ja Huvikeskusega.

 

Sündmuste kalender

<<Okt. 2017>>
ETKNRLP
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5