Kino

FABELMANID

Kuupäev:
27. jaanuar 2023 18:00-20:31
Formaat:
2D
Žanr:
Draama
Vanusepiirang:
Alla 12 a. mittesoovitatav
Pilet:
5 €, sooduspilet (lapsed kuni 12. a., õpilased, üliõpilased ja pensionärid vastava dokumendi esitamisel) 3.50 €

 

Steven Spielbergi seni kõige isiklikum film põhineb režissööri lapsepõlve kirel filmitegemise vastu ja perekonna dünaamikal, mis imbus ka tema töösse.

Filmi staarideks on rohkelt nimekaid näitlejaid: 16-aastase algaja filmitegija Sammy Fabelmanina näeme Gabriel LaBelle´i („Kiskja”); tema loovhingest ema Mitzi rollis on neljakordne Oscari nominent Michelle Williams („Manchester by the Sea”); Paul Dano („Batman”) kehastab Burti – edukat teadushuvilist isa; Seth Rogenit („Steve Jobs”) näeme Bennie Loewy´na, kes on nii Burt’i parim sõber kui ka Fabelmani perekonna laste „auonu“ ning Oscari nominent Judd Hirsch („Lihvimata vääriskivid“) on Mitzi onu Borisi osas.

Filmi lavastas Steven Spielberg. „Fabelmanide“ käsikirja autoriteks on Steven Spielberg ja Pulitzeri auhinna laureaadist näitekirjanik Tony Kushner („Inglid Ameerikas“), kes nomineeriti Oscarile Spielbergi filmide „Lincoln“ ja „München“ eest.

Näitlejate hulgast leiame veel Oscar nominent Jeannie Berlini („Mesinädalad kahe naisega“), kes kehastab Sammy isapoolset vanaema Hadassah Fabelmani; Julia Buttersi („Ükskord Hollywoodis“) on Sammy õe Reggie osas; Robin Bartletti („Kuutõbised“) näeme Sammy emapoolse vanaema Tina Schildkrauti rollis ja Keeley Karsten („Jahimehed“) kehastab Sammy õde Natalie´d.

Muusika komponeeris viiekordne Oscari võitja John Williams („Schindleri nimekiri“), kostüümide autoriks on kahekordne Oscari laureaat Mark Bridges („Artist“) ja kunstnik-lavastaja on kahekorde Oscari võitja Rick Carter („Lincoln“). Filmi toimetasid kolmekordne Oscari laureaat Michael Kahn („Reamees Ryani päästmine“) ja Sarah Broshar („West Side`i lugu“). Operaatoriks on kahekordne Oscari võitja Janusz Kaminski („Schindler’i nimekiri“).

Filmi produtsendid on Steven Spielberg ja Tony Kushner ning kolmekordne Oscari nominent Kristie Macosko Krieger. Vastutavad produtsendid on Carla Raij („Maestro“) ja Josh McLaglen („Logan“).

 

 

Kinodes alates: 27.01.2023

Filmi pikkus: 2h 31min

Levitaja: ACME Film OÜ

Lavastaja: Steven Spielberg

Osatäitjad: Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen

 

*Kinokavas võib kultuurikeskusest sõltumata, levitajate poolt ette tulla muudatusi

**Kinokava palume jooksvalt üle kontrollida kultuurikeskuse kodulehelt