Kontsert

NB! VÄLJA MÜÜDUD! Festival Orient. ÜRGVÄELINE TUVA. TÕVA RAHVUSORKESTER ja KURGULAULUKOOR (Tõva Vabariik, Venemaa)

Kuupäev:
10. november 2021 19:00-20:15
Pilet:
15€ / 10€
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

Põlva Kultuurikeskus kutsub!
Festival ORIENT Põlvas 10. novembril kell 19.00

ÜRGVÄELINE TUVA
TÕVA RAHVUSORKESTER ja KURGULAULUKOOR
(Tõva Vabariik, Venemaa)

 

Tõvalaste, kuid ka teiste Sise-Aasia rahvaste pärimusse kuuluv kurgulaul ehk höömei on lahutamatult seotud nende rahvaste traditsioonilise maailmapildi, elukorralduse ning geograafilise asukohaga.
Nomaadid on elanud sajandeid karjakasvatajatena steppides, ümbritsetuna mägedest, kohisevatest jõgedest, loomadest. Nii on tõva kurgulaul ja üldse rahvamuusika suuresti välja kasvanud loodushäälte imiteerimisest.
Seesuguse jäljendusmaagia abil on püütud leida kontakti loodusvaimudega, neid tänada-lepitada ja neilt kaitset paluda, taotleda karja- ning jahiõnne, samuti küsida nõu esivanematelt.
Aastal 2009 lülitati höömei kaitsealuse kultuuriväärtusena UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Ida Muusika Festival ORIENT on Baltimaade esimene ja seni ainus festival, mis on pühendunud autentsele Euroopa-välisele, eelkõige Aasia muusikale ja kultuurile.
Aastal 1992 alustanud festival tähistab veerand sajandi möödumist oma sünnist. Festivali kunstiline juht on Peeter Vähi.

www.festivalorient.com

 

Pilet: 15€ / 10€ müügil Piletilevis, Fientas, Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N kell 13:00-17:00 ja R kell 13:00-16:00) ja enne kontserti kohapeal.

 

NB! Tulenevalt valitsuse poolt kehtestatud uutest piirangutest, tuleb kontserdi külastajal esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest: kehtiv vaktsineerimistõend või kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend. 12-17- aastased peavad esitama kontrollitud tegevustes covid tõendi, kehtib ka testitõend. Vaktsineerimiskuuri läbimise kõrval kehtib alaealistele üritustele ja tegevustele pääsemiseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. Tõend kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga.