Sündmus

Fotonäitus “Ida murrang. Elumaailmad muutumises”

Kuupäev:
28. juuni 2021-5. juuli 2021
Formaat:
Fotonäitus
Pilet:
Tasuta

Saabuval esmaspäeval, 28. juunil kell 16.00 avatakse Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses rändnäitus „IDA MURRANG. ELUMAAILMAD MUUTUMISES“.
Näituse avab ja toob Põlva Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Eestis.

Näitus „Ida murrang. Elumaailmad muutumises“ keskendub idasakslaste muutuste kogemustele. Müüri langemisega novembris 1989 kui ka Saksamaa taasühinemisega 3. oktoobril 1990 muutusid nende elud ja maailmad täielikult. Näitus soovib algatada arutelu ja kogemustevahetust pärast taasühinemist toimunud murrangute ulatuse üle. Näituse on välja andnud Saksa Sotsialistliku Ühtsuspartei Diktatuuri Uurimise Sihtasutus ja uute liidumaade volinik valitsuse juures koos Põhja-Saksamaa Ringhäälingu (NDR) ja Statistaga.

Saksamaa taasühinemise 30. aastapäeval viib näitus publiku ajarännakule. See jutustab uutest algustest ja teele asumistest, nagu ka tahtest minevikku jäänud diktatuuri lahata. Teemad hõlmavad Ida-Saksa linnade renoveerimist ja samas ka lammutamist, naiste ja perekondade olukorda, noortekultuuri, identiteedirajajate küsimust, ühtsust idanaabritega, Ida-Saksamaa ülesehitamist ja selle tulemusi ning viimastel aastatel esile tulnud uusi sotsiaalseid lõhesid.

Rändnäitus, mida saab näha 28.06.-05.07. Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses (Kesk 15, Põlva), ärgitab märkama paralleele ja muutusi ning pöördeid Eesti eludes.

Lisainfo näituse kohta: https://tallinn.diplo.de/ee-et/aktuelles/idamurrang

NÄITUSE KÜLASTAMISEKS TOODUD PERIOODIL PALUME BRONEERIDA EELNEVALT AEG: VÕI TELEFONIL: 799 8232