Kontsert

Kontsertprojekti NOORED JA KLASSIKA raames toimuv HINGEDEPÄEVA KONTSERT “IGAVENE VALGUS”

Kuupäev:2. november 2012 19:00 - 20:00
Žanr:KLASSIKALINE MUUSIKA
Vanusepiirang:Pole
Pilet:Tasuta

Hingedepäeva kontsert IGAVENE VALGUS Põlvas

Kontsertprojekt NOORED JA KLASSIKA 2012 toimub Põlvamaal viiendat korda. Projekti ideest, mis oli 2008. aastal esimest kontsertprojekti korraldades vabariigi kultuuripildis uudne, on tänaseks päevaks saanud traditsioon. Põlva ja Tartu muusikakoolide õpilastele ning  noortele solistidele annab muusikasündmus toreda võimaluse musitseerida koos suure orkestriga ning professionaalse dirigendiga.    

Käesoleval aastal toimub kontsertprojekt NOORED JA KLASSIKA 2. ja 3. novembril ning kontserdid märgivad Hingedepäeva. Kontserdi eesmärk on nn. südamemeditatsioon, mis kulgeb läbi imelise muusika ning  mis annab meile aja, kus saame iseennast ja maailma kogeda läbi südame silmade.

Kontserdil esinevad koos Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestriga noored solistid, kelleks on Kärolin Orav (vioola; Põlva Muusikakool, õp. Tiina-Mai Arund), Mari-Liis Urb (viiul; H. Elleri nim. Tartu Muusikakool, õp. Kristel Eeroja-Põldoja), Algis Pauljukaitis (klaver; H. Elleri nim. Tartu Muusikakool, õp. Kadri Leivategija) ja Johannes Välja (tšello; Tallinna Muusikakeskkool, õp. Mart Laas).

E STuudio kammerkoori ettekandes kuuleb publik Morten Lauridseni imeilusat kooriteost LUX  AETERNA, mida Eestis esitatakse esmakordselt.

Orkestrit ja koori juhatab Lilyan Kaiv. Koormeistrid on Küllike Joosing ja Külli Lokko

E STuudio tütarlastekoor esitab noore, kuid juba väga tuntud helilooja Pärt Uusbergi koorimuusikat.

 Kontsert  IGAVENE VALGUS toimub Põlva Kultuurikeskuses 2. novembril kell 19 ja on publikule tasuta.

 Kontserdi toetajad on Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapital ning Põlvamaa ja Tartumaa sihtkapitalid;  Hasartmängumaksu Nõukogu, Põlva Maavalitsus, Põlva Linnavalitsus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit ja Põlva Kultuuri-ja Huvikeskus.

Kontserdi korraldaja on MTÜ E STuudio.  

Ootame publikut kontserdile ja mõtlema koos imeilusa muusikaga neile, keda meie kõrval enam ei ole, aga kes elavad meie hinges igavesti.

 

 Külli Lokko

Kontsertprojekti NOORED JA KLASSIKA peakorraldaja

E STuudio kooride dirigent

Kontsert on tasuta!

Sündmuste kalender

<<Jaan. 2019>>
ETKNRLP
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3