Kontsert

Hõimupäevade kontsert koos tantsuklubiga

Kuupäev:17. oktoober 2017 19:00
Pilet:Tasuta!

Üleriigiise hõimunädala raames annavad Põlva Kultuurikeskuses kontserdi Eestisse külla tulnud soome-ugri folkloorirühmad, kes tutvustavad oma kombeid, laule, rahvamuusikat. Lisaks külalistele saab kontserdil näha ka seto ja eesti folkloorirühmi.
Kontserdile järgneb ühine seto ja teiste soome-ugri rahvaste tantsude õppimine ja ühistantsimine.

 

Hõimupäevad jõuavad ka Põlva maakonda ning seda lausa kahe ülivahva kollektiiviga!
Teisipäeva õhtul annavad Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses üle-Eestiliste Hõimupäevade raames maakonnakontserdi Marimaalt pärit ansambel KUAT ning Karjala folkloorigrupp KATAJA.

KARJALA
Folkolooriansambli Kataja asutasid soome-ugri kultuuripealinna 2017 Vuokkiniemi (Voknavolok) elanikud rohkem kui 15 aastat tagasi. Praegune koosseis laulab koos umbes kümme aastat ja on selle aja vältel tutvustanud karjala kultuuripärandit sadadele inimestele Karjalas ja Soome Vabariigis.
Ansambli repertuaaris on peamiselt karjalakeelsed rahvalaulud, muuhulgas ka neid iidseid runolaule, mis on kogutud ja lindistatud Vuokkiniemis, autorilaule ja ka rahvatantse. Esinemisi on külapidudel, kohalikel rahvakogunemistel ja festivalidel.

MARIMAA
Maride Kuat , mis eesti keeli on Jõud, tuleb Marimaa pealinnast Joškar-Olast. Ansambel teeb mari rahvamuusikat, milles autentsus on sulandatud kaasaegsete stiilidega. Kasutatakse maridele iseloomulikke traditsioonilisi instrumente, kuid ka basskitarri ja kontrabassi. Ansambli repertuaar on lai, meloodilistest lüürilistest lauludest kuni marisid iseloomustava temperamentse tantsumuusikani, arhailine muusika, mis seotud tänapäevaste rütmidega.

Ansambli liider Ivan Kamenchtshikov osales oma traditsioonilise pereansambli koosseisus hõimupäevadel ka 2016. aastal. 2017 suvel osales ta Eesti Etno laagris.

SETOMAA
Põlva Seto Selts koondab Põlvas elavaid setosid ja seto kultuuri huvilisi. Seltsi juures tegutseb kolm leelokoori: Vel´o, Madara´ ja Iloline. Seltsi liikmed tutvustavad seto traditsioonilisi tantse ja seto mitmehäälset leelot.

Pidu korraldab Põlva Seto Selts.
Sündmust Toetavad Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa Ekspertgrupp, Hõimurahvaste Programm ja Fenno-Ugria Asutus.

Peole sissepääs on prii. Ühisele peolauale võib võtta kaasa meelepärast. prii.

Pidu laudadega. Kaasa võib võtta meelepärast lauale.

Korraldajad: Põlva Seto Selts ja Rahvakultuuri Keskus

Sündmuste kalender

<<Juuli 2018>>
ETKNRLP
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5