Kontsert

NB! VÄLJA MÜÜDUD! Jazzliit 20 ja Põlva Jazziklubi LIVE | Kaisa Ling Thing

Kuupäev:
16. veebruar 2024 19:00-21:00
Pilet:
8€
Fienta:
Osta pilet

Jazzliit 20 ja Põlva Jazziklubi kutsuvad!
Reedel, 16. veebruaril kell 19:00
Põlva Kultuurikeskuses
KAISA LING THING

 

Koosseis: Kaisa Ling (vokaal), Rene Allkivi (klaver), Peep Kallas (trummid) ja Argo Toomel (kontrabass)

Kaisa Ling Thing prassing „Uute ja uute jookide tellides ähvardab oleng muutuda prassinguks.“ O. Luts Prassing on lõbus kontsertetendus, kus publik ei ole pelgalt pealtvaataja, vaid määrab suuresti, kuidas ja kui palju trianglit laval tehakse. Šõu on iga kord veidi erinev, kuid üks on kindel – mängitakse ulakat muusikat, saab manustada joovastavaid jooke ja lõõgastuda stiilselt. Kaisa Ling Thing paneb ühepalju rõhku nii muusikale, sõnumile kui ka palaganile. Humoorikas, glamuurne ja sädelev, samal ajal provokatiivne, poliitiline ja praaliv, nii omajagu rafineeritud kui ka veidike labane, valab ansambel kirgliku sõnumi dünaamilisse muusikalisse vormi.

“Vanainimese nublu” – Aapo Ilves

“Karlova pargi Amy Winehouse” – Henry Kõrvits

„Eesti bluusi Uku Suviste” – Madis Aesma

Provokatiivne, (pool)poliitiline ja praaliv, nii omajagu rafineeritud kui ka veidi labane, valab Eesti parim (olgugi et ainus) palaganibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing kirgliku sõnumi dünaamilisse muusikalisse vormi. Tulevane eesti bluusi grand old lady Kaisa Ling pasundab lastetusest, käsikiimast ja represseeritud vanaisadest sügavat sinist bluusi. Pianist Rene Paul, kontrabassist Argo Toomel ja trummar Peep Kallas taaruvad läbi ajalooliste rütmi- ja harmooniakombinatsioonide kindlalt, neid kaasajastades ja maakeelde tõlkides. Ansambli repertuaari keskmes on originaalne eestikeelne neovodevill, mis tegeleb nüüdisaja tabudega. Kaisa Ling Thingi muusika vundamendiks on aga eelmise sajandi alguse USA bluusinaiste hittide tõlked eesti keelde, mille on teinud kirjanik ja muusik Aapo Ilves. 2018. aastal ilmus debüütalbum „Nii kole mees“ ning 2021. aasta kevadel kauamängiv „Läänemure lained“. Lisaks on ansambel kirjutanud koostöös Tallinna Ülikooli sotsiaalteadlastega Eesti esimese „bluusikali“, palgalõhest rääkiva lühilavastuse „Kuldsete kätega mees“ (2021), muusika täispikale bluusikalile „Mehistumise viisid” (2023) ning koos libretisti Scott Dieliga inglisekeelse fringe-festivalide kava „The Feminist’s Handbook for Eastern Europe“, mida esitanud nii Edinburgh’, Turku kui ka Tallinna fringe-festivalidel.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Avatud baar. Laua broneerimine: / tel: 52 173 33 (* Piletiost ei garanteeri vaba kohta lauas, palume laud kontserdile eelnevalt broneerida kas meili või telefoni teel).

Pilet: 8€ müügil Fientas.