Kontsert

Jazzliit ja Põlva Jazziklubi LIVE | ALEKSANDRA KREMENETSKI TRIO

Kuupäev:
4. november 2022 19:00-21:00
Pilet:
6€
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

Jazzliit ja Põlva Jazziklubi kutsuvad!
Reedel, 04. novembril kell 19:00
Põlva Kultuurikeskuses
ALEKSANDRA KREMENETSKI TRIO

 

Koosseis: Aleksandra Kremenetski (trummid, löökpillid, vibrafon) / Ara Yaralyan (kontrabass ja muu) ja Jaan-Alari Jaanson (kitarr)

Aleksandra Kremenetski trio on välja kasvanud aastatepikkusest koostööst ja sõprusest. Pikkadest kontsertreisidest Eestis ja välismaal, tuhandetest naljadest, sadadest kontsertidest, kümnetest ühisalbumitest. Suur armastus kammerliku ja akustilise jazz-trio vastu ei jäta Aleksandra Kremenetskile muud võimalust kui võtta sahtlitest välja varasem looming ja kirjutada uut originaalmuusikat ning alustada põnevat muusikalist teekonda koos Ara Yaralyani ja Jaan Jaansoniga iga kontserdi alguses. Hetkel on ansamblil käsil debüütplaadi salvestamine, mida on plaanis esitleda 2022. aasta lõpus või 2023. aasta alguses.

Aleksandra Kremenetski on mitmekülgne muusik – trummar, löökpillimängija ja helilooja. Õppinud Göteborgi Muusikakõrgkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks omanimelise trioga töötamisele võib teda kuulda nii jazzilavadel kui erinevates akustilise muusika kooslustes (Redel Ruudus&Mirjam Kivisild, Trio Talts-Veevo-Kremenetski, Mari Kalkun, Helin-Mari Arder, Elletuse, Raili Lilleorg jt). Aktiivse kontserditegevuse kõrval tegeleb ta heliloominguga ning õpetab löökpille Nõmme muusikakoolis.

Armeenia päritolu kontrabassivirtuoos Ara Yaralyan on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonna. Ta on teinud koostööd maailma tuntud muusikutega nagu Ingrid Jensen, Kari Ikonen, Vardan Ovsepian, Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola ja paljude teistega. Ara Yaralyan esineb ja salvestab Eesti tipp-muusikutega. Ta on ka andekas helilooja ja õpetab Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis, jagades kogemusi ja teadmisi noorte muusikute põlvkonnale.

Jaan Jaanson on eesti parimaid jazz-kirtarriste. Ta on nõutud bändikaaslane nii instrumentaalmuusika kollektiivides (Aleksander Paal Ballad Trio, Meelis Vind Project, Estonian Dream Bigband jt) kui ka koostöös lauljatega (Margus Vaher, Sofia Rubina, Liina Saar). Jaan on lõpetanud Helsingi Metropolia Kõrgkooli muusikapedagoogi erialal. 2012. aastal omistati talle Tiit Pauluse nimeline noore kitarristi preemia.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Pilet: 6€ müügil Piletilevis, Fientas ja Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N 13:00-17:00 ja R 13:00-16:00).

Laudade broneerimine: või tel. 799 8232