Kontsert

Jazzliit ja Põlva Jazziklubi LIVE | HELIN-MARI ARDERI TRIO

Kuupäev:
2. detsember 2022 19:00-21:00
Pilet:
6€
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

Jazzliit ja Põlva Jazziklubi kutsuvad!
Reedel, 02. detsembril kell 19:00
Põlva Kultuurikeskuses
HELIN-MARI ARDERI TRIO

 

Koosseis: Helin-Mari Arder (laul) / Teet Raik (kitarr) ja Ara Yaralyan (kontrabass)

Helin-Mari Arderi triosse kuuluvad kitarrist Teet Raik ning kontrabassimängija Ara Yaralyan, keda seob armastus eestikeelse muusika, mõnusa jazzi, improvisatsiooni, bossanova ning originaalmuusika vastu. Trio kohtus Georg Otsa nimelise muusikakooli pop-jazz osakonnas Helin-Mari lauluõpingute käigus ning nüüdseks on koos mängitud juba pikka aega. Trio on aastate jooksul andnud kontserte nii Eestis kui ka välismaal ning salvestanud koos kümmekond plaati, mis on saanud jazzmuusika fännide hulgas sooja vastuvõtu. Salvestatud on nii eesti jazzautorite muusikat (Kustas Kikerpuu, Valter Ojakäär, Uno Naissoo jt) kui ka maailmamuusika pärleid ning järjest rohkem ka originaalmuusikat, mis on kirjutatud eesti autorite luulele. Trio teeb sageli koostööd ka mitmete suurepäraste instrumentaalsolistide või löökpillimängijatega.

Helin-Mari Arder on publikule tuntud oma päikeselise ja siira muusika poolest. Tema repertuaari kuulub nii eesti muusika kui ka pehme ja õrn bossanova, särtsakad sambad, elav sving ning romantiline prantsuse šansoon. Pop-jazz muusikat õppis ta Georg Otsa nimelises Mmuusikakoolis, ent muusikaõpinguid alustas lauljatar hoopiski klassikalise muusika vallas, õppides Tallinna Lastemuusikakoolis viiulit. Hiljem täiendas ta end Helsingi Ülikoolis Metropolia pop-jazz laulu õpetaja erialal. Tänu varasematele prantsuse keele õpingutele Tartu Ülikoolis sai Helin-Mari kaasa ka mitme võõrkeele oskused ja huvi esitada muusikat originaalkeeltes. Nii kuulubki lauljatari repertuaari praegu laule näiteks inglise, prantsuse, itaalia, hispaania, portugali, soome, vene ja saksa keeles, ent üksikuid laule või fragmente on ka näiteks tsehhi ja läti-leedu keeltes ning isegi mõnes araabia murdes. Helin-Mari on kirjutanud laule ka noorematele kuulajatele – tema Olivia Saare luuletusele loodud “Naerulohkudega maailm” kõlas mudilaskooride esituses 2019. aasta Laulupeol “Minu arm” ning tänu erinevatele toredatele korraldajatele on lauljatari loodud lastelaulud kõlanud mitmel kontserdil Eesti erinevais paigus.

Teet Raik on kitarrist-trompetist, kes ühtlasi ka kirjutab ja seab ise muusikat, teeb kontsertide ning helisalvestuste kõlakujundust ning osaleb multiinstrumentalistina mitmetes koosseisudes. Samuti juhatab ta Tehnikaülikooli bigbändi ning Eesti Sõjaväeorkestrit. Lisaks on tema suureks huviks videotöö ning fotograafia ning ta on jõudnud mitmeaastase tegutsemise järel ka esimeste väljapanekuteni väiksemates galeriides või näituseruumides.

Ara Yaralyan on maailmatasemel bassimängija, kes ilmestab oma temperamentse pillimänguoskusega mitmeid koosseisusid (Shabat Quartet, Kari Ikoneni ansambel, Trio Sooäär-Ounaskari-Yaralyan, Maria Väli ansambel jpt). Lisaks Ara Yaralyan tegeleb originaalloomingu ning arranžeerimisega, eriti suureks inspiratsiooniks on talle sealjuures kodumaa Armeenia rahvamuusika ning klassikalised heliteosed. Ara enda muusikaliste eeskujude hulka kuuluvad näiteks Brad Mehldau, Marc Johnson, Larry Grenadier jt.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Pilet: 6€ müügil Piletilevis, Fientas ja enne kontserti kohapeal.

Laudade broneerimine: või tel. 799 8232