Kontsert

Jazzliit ja Põlva Jazziklubi LIVE | Kelli Uustani trio

Kuupäev:
10. detsember 2021 19:00-21:00
Pilet:
6€
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

Jazzliit ja Põlva Jazziklubi kutsuvad!

Reedel, 10. detsembril kell 19:00

Põlva Kultuurikeskuses

KELLI UUSTANI TRIO

 

Kelli Uustani – laul

Mathei Florea – klaver

Raimond Mägi – kontrabass

 

See uus koosseis on sündinud otsesest vajadusest mängida muusikat, ka rütmilist just ilma trummita, andes kõigile osapooltele võrdse tähtsuse muusikas. Trummivaba trio on täiesti eriline žanr, kus ka kontrabassi osatähtsus rütmipillina tugevalt esile tõuseb. Trio esituses kõlab peamiselt just Kelli Uustani loodud muusika, mis on on elav, siin ja praegu sündiv, kergekõlaline, elust enesest, siiras ja otsekohene.

Kelli Uustani on omapärase ja sooja hääletämbriga laulja ja laulukirjutaja, näitleja ja lugude jutustaja. Tema muusika kõigub mahlaka jazzi ja maitseka popi vahepealsel alal, lisades juurde pisut kõlasid muusikateatrist. Tema stiili on võrreldud ka Caecilie Norby, Eva Cassidy ja Barbra Streisandiga. Sisukad tekstid on üks tema võimsamatest tööriistadest, mis aitavad tema muusikal kuulajate hingedeni jõuda. Olles õppinud nii Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias muusikateatrit kui ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist muusikat, on tema haare muusikamaastikul väga lai. Kooseise on tal veel mitmeid – neist uusim Kelli Uustani Trio koos Mathei Florea ja Raimond Mägiga. Kelli on olnud ka osaline mitmetest teatri ja filmiprojektides, neist viimane räpiooper KARMA, kus mängis nimiosalist.

Mathei Florea õppis Tallinna Muusikakeskkoolis klassikalist klaverit ning seejärel Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis jazzklaverit Sergei Pederseni ja Vladimir Võssotski juhendamisel. Tema haridustee loomulik jätk oli Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kus ta õppis kaks aastat Kristjan Randalu käe all. Siis viis elu Mathei aga Rootsi Skurup Folkhögskolasse, kus õppis aasta Loïc Dequidt’ juhendamisel. 2020. aastal lõpetas ta aga Berliini Jazz Instituudi, kus olid tema eriala õppejõududeks Wolfgang Köhler ja Tino Derado. Ta mäletab, kui kuuenda klassi poisina kuulis esimest korda jazzi elavas esituses. Kõige rohkem võlus teda sel hetkel harmoonia. Nüüd, rohkem kui viisteist aastat hiljem, on harmoonia endiselt tema jaoks kõige inspireerivam. Lisandunud on aga ka palju muid väärtusi, muu hulgas võimalus jagada lava teiste suurepäraste jazzmuusikutega.

Raimond Mägi on eesti noorema põlve üks huvitavamaid bassimängijaid-heliloojaid, kelle oma muusika liigub pigem kaasaegse ja põhjamaise jazzi valda. Tema kutsumuseks on basskitrarr, kontrabass ning elektroonika erinevate sämplerite, süntesaarorite, eurorack’ide ja efektipedaalidega. Ta on muusikaga tegelenud ligikaudu 15 aastat. Raimondi põhiliseks muusika viljelemise ajendiks õpingute alguses oli huvi roki, bluusi, funk– ja metalmuusika vastu. Nimetatud stiilide suhtes on tema arvates kohustuslik teatud koguse energilise intensiivsuse tootmine, et muusika kandma hakkaks. Muusikahuvi päädis kümne aasta akadeemilise haridusega ja improvisatsioonilise muusika õpingutega. Praegu tegeleb Raimond põhiliselt jazzmuusika ja helidisainiga, aastatega on temas tekkinud eriline kirg ka muusika komponeerimise vastu. Ta hindab muusikas eelkõige spontaansust, ausust ja transtsendentaalse elemendi olemasolu. On välja andnud kaks autoriplaati ja liige omanimelises trios ning ka Kirke Karja kvartetis.

 

Pilet: 6€ müügil Fientas, Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N kell 13:00-17:00 ja R kell 13:00-16:00) ja enne kontserdi kohapeal

 

LISAINFO:

Kontserdi algus on kell 19.00 ning toimub kahes osas.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

 

NB! Tulenevalt valitsuse poolt kehtestatud uutest piirangutest, tuleb kontserdi külastajal esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest: kehtiv vaktsineerimistõend või kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend. 12-17- aastased peavad esitama kontrollitud tegevustes covid tõendi, kehtib ka testitõend. Vaktsineerimiskuuri läbimise kõrval kehtib alaealistele üritustele ja tegevustele pääsemiseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. Tõend kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga.