Kontsert

Jazzliit ja Põlva Kultuurikeskus LIVE | Mingo Rajandi Kvintett

Kuupäev:
12. märts 2021 19:00-20:30
Pilet:
6€

JAZZLIIT JA PÕLVA JAZZIKLUBI KUTSUVAD! 

 

Reedel, 12. märtsil kell 19.00 

Põlva Kultuurikeskuses

MINGO RAJANDI QUINTET “TO BE!”

Mingo Rajandi – kontrabass ja kompositsioonid; Liisi Koikson – vokaal; Joel Remmel – klaver; Marek Talts – kitarr; Ahto Abner – trummid

 

Mingo Rajandi Quintet koosneb viiest andekast muusikust – Mingo Rajandi on oma ansamblikaaslasteks kutsunud Eesti jazzi parimad tegijad. Laval olles tõuseb bändi energia kõrgematesse sfääridesse ja ekspressiivne koosmusitseerimine viib neid tihti psühhedeelsetele rännakutele.

Mitmekülgse taustaga helilooja ning kontrabassimängija Mingo Rajandi loomingu juured hargnevad mitmes suunas nii geograafilises kui stiililises mõttes. Sügavamast kokkupuutest teatriga on pärit tema dramaturgiline lähenemine muusikale. Impulsse saab ta mitmetest kunstivormidest ja muusikažanritest; siin-seal võib kuulda mõjutusi eksootilistest kultuuridest, vihjeid kaasaegsetele kompositsioonitehnikatele või kirge vabaimprovisatsiooni vastu. Mingo rütmiliselt aktiivne ja harmooniliselt mitmeplaaniline helimaailm toetub tugevalt tekstile – kasutatud on nii kodu- kui välismaist klassikat ning kaasaja tegijate värskeid mõtteid.

Mingo Rajandi on oma kvintetiga jõudnud esimese albumini, mis kannab elujaatavat pealkirja „To Be!“. Sellel kõlavad viimase paari aasta jooksul kirjutatud parimad lood. Plaat on muusikaline rännak läbi mitmesuguste meeleolude, seikluslik teekond, kus inimene satub silmitsi mõtetega elu olemuse ja iseenda eesmärgipärasuse üle. Vaatamata reisil esinevatele takistustele ei ole see sünge rännak, vaid puhastav ja rõõmus-rahulik kulgemine.

Kontserdil tulevad esitusele lood ilmunud albumilt „To Be!“. Samuti mängitakse uusi kompositsioone, mis plaadile ei jõudnud. Teemadeks ikka vastuoluline inimloom ja tema rännak läbi salapärase ja seiklusi täis metsa nimega elu. Mingo kasutab oma loomingus häbitult kõiki võtteid ja ideid, mis talle õiged tunduvad, ammutab inspiratsiooni kõige erinevamatest muusikastiilidest laenates ideid teda mõjutanud kunstnikelt või inimestelt laiemalt, looduselt ja eriti just talle endale arusaamatutest olukordadest. Bändi muusika on kirglik, liikuv, helge surfates kord ekstaatiliselt laineharjal, teisal pikutab tüünel veepinnal ja mõtiskleb pilvi vaadeldes elu olemuse üle.

 

NB! Laudade broneerimine: ; tel: 799 8230

Veinivalikut ja maitsvaid suupisteid, soolaseid ja magusaid, pakub kontserdil Restoran Pesa Catering.

 

Eesti Jazzliidu eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja edendamine kodu- ja välismaal. Eesti Jazzliit korraldab kontserte ja temaatilisi sündmusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja -muusikutest, korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel ning otsib jazzmuusika arendamiseks rahalisi vahendeid. 2004. aastal loodud Eesti Jazzliit kuulub aastast 2006 European Jazz Networki.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.