Kontsert

Jõulujazz „TRIBUTE TO JACO PASTORIUS”

Kuupäev:
30. november 2021 19:00-20:15
Pilet:
10€ / 8€
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

 

Janno Trump (basskitarr), Raul Vaigla (basskitarr), Mihkel Mälgand (basskitarr), Madis Muul (klahvpillid) ja Petteri Hasa ( trummid)

Detsembrikuu esimesel päeval möödub 70 aastat hetkest, mil maailmaga liitus John Francis Pastorius III, jazzimaailmale tuntud ka kui Jaco Pastorius. Mees ise nimetas end juba 20-aastaselt tagasihoidlikult maailma parimaks bassimängijaks. Selles faktis ei kahelnud juba toona keegi ja tänaseks on Jaco basskitarristide jaoks saavutanud jumala staatuse.

Sarnaselt oma suurtele iidolitele Charlie Parkerile ja Jimi Hendrixile, põles ka Pastorius muusikamaailmas paraku kiire ja ereda leegina. Ta jõudis teha ümber päikese küll ainult 35 ringi, kuid selle ajaga muutis ta täielikult ühe instrumendi käsitlust, kasutust ja selle rolli muusikas. Basskitarr jõudis selle mehe käte läbi jazzmuusikasse ja bassimees pääses pimedast lavanurgast rambivalgusesse. Lisaks fenomenaalsele pillikäsitlusoskusele jättis Jaco endast kustumatu jälje maha ka helilooja, arranžeerija ja bändijuhina.

Jaco Pastoriuse 70-ndat sünniaastapäeva on võtnud nõuks ühise kontserdiga tähistada kolm tema suurimat fänni siinsetel laiuskraadidel – Raul Vaigla, Mihkel Mälgand ja Janno Trump. Lisaks neile lisavad kontserdile oma muusikalise panuse ka Madis Muul klahvpillidel ja Petteri Hasa trummidel. Kavasse on võetud nii Pastoriuse loomingut tema sooloalbumitelt kui ka lugusid legendaarse Weather Reporti repertuaarist, kus Jaco mängis aastatel 1976-1981.

 

 

Pilet: 10€ / 8€ müügil Piletilevis, Fientas, Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N kell 13:00-17:00 ja R kell 13:00-16:00) ning enne kontserdi kohapeal.

 

NB! Tulenevalt valitsuse poolt kehtestatud uutest piirangutest, tuleb kontserdi külastajal esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest: kehtiv vaktsineerimistõend või kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend. 12-17- aastased peavad esitama kontrollitud tegevustes covid tõendi, kehtib ka testitõend. Vaktsineerimiskuuri läbimise kõrval kehtib alaealistele üritustele ja tegevustele pääsemiseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. Tõend kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga.