Kontsert

Kädy Plaas, Mati Turi ja Hain Hõlpus / Muusikapäev Põlvamaal

Kuupäev: 1. oktoober 2020
Žanr:Muusikapäev
Vanusepiirang:Kogupere
Pilet:Tasuta
Kädy Plaas (sopran), Mati Turi (tenor) ja Hain Hõlpus (klaver) astuvad Muusikapäeval, 1. oktoobril üles Põlva Kultuuri-ja Huvikeskuses kahel korral. Kumbagi kava täidab Olav Ehala kaunis muusika, kuid sealjuures on kontserdid täitsa erinevad ja oma näoga.
13.00 – kava hingelt noortele
17.00 – kavas nii armastatud klassikat kui ka avastamisrõõmu isegi Ehala muusika paadunud austajaile
NB! Sissepääs kontserdile on tasuta, kuid selleks tuleb EELNEVALT VÄLJA VÕTTA TASUTA PILET kas Piletilevi esindusest või veebist.
Kell algava 13.00 kontserdi piletid saadaval siit: https://www.piletilevi.ee/…/muusikapaev-2020-kady…/
Kell 17.00 algava kontserdi piletid saadaval siit: https://www.piletilevi.ee/…/muusikapaev-2020-kady…/
Kädy Plaas on kauni häälega sopran, kes on pälvinud tunnustust nii kontserdi- kui ka ooperilaval. Mati Turi on nõutud tenor nii Eestis kui ka välisteatrite lavadel. Mõlema laulja repertuaar on lai, ulatudes barokist eesti nüüdismuusikani. Hain Hõlpus on pianist, kes on teinud koostööd paljude solistide ja ansamblitega. Põlvas tuleb nende esituses ettekandele Olav Ehala, tänavu 31. juulil 70 aasta juubelit tähistanud, Eesti armastatuima laululooja muusika.
Olav Ehala, esimeste kõlanud taktide järel eksimatult äratuntava stiiliga helimeister, on meie kaunist emakeelt imelistesse viisikäändudesse ja harmooniaisse valanud juba pool sajandit – käsi sai valgeks juba konservatooriumi esimese kursuse tudengina, kui küllalt kesise süžeega linateos „Don Juan Tallinnas“ kuldas kuulaja kõrvu erakordselt kauni muusikaga, sealhulgas laul „Vaid see on armastus“.
Ehala on kasutanud parimat osa eestikeelsest luulest, aga eriti palju Leelo Tungla tekste, kusjuures jääb mulje, et värsid on tema helidega justkui läbi põimunud, niivõrd loomulik on nende omavaheline side. Ehala muusika on nii ilus, et see on lausa valus. Selles kuuleb elurõõmu ja ehedust, eleegiat ja elukogemust. Ta on ka muusikapäeva tunnuslaulu „Laulu sünd“ autor.
***
MUUSIKAPÄEVAST
Meid igapäevaselt ümbritsevate helide sekka pole raske sihitult eksida. Niisama lihtne on neid võtta enesestmõistetavalt, märkamata rikkust, mida kõlade maailmal tegelikult on pakkuda. 1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev. Ellu kutsutud selleks, et märgata, kuulata ja väärtustada. Muusika roll me igapäevaelus on märkimisväärne. Kas oled seda tähele pannud?
Muusikapäeval teeme muusikale kummarduse. Kutsume sind kaasa! Tule tähista muusikapäeva just nii nagu sina soovid seda teha. Loe lähemalt 👉 Minu Muusikapäev
#kuula #muusikapäev
***
http://www.xn--muusikapev-x5a.ee/
Muusikapäeva üle-eestiline tasuta kontsertide programm on maailmas ainulaadne laiaulatuslik hea tahte projekt, milles kontserdipaigad ja esinejad osalevad vabatahtlikkuse alusel ning kõik sündmused on publikule tasuta.
Õhtu võtab kokku Muusikapreemiate tseremoonia, kus Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustavad möödnud aasta silmapaistvamaid muusikategelasi.
Muusikapäeva algatas 1975. aastal legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin. Tasuta kontsertide päevaga tähistatakse muusikapäeva Eestis 2013. aastast.

Sündmuste kalender

<< Okt. 2020 >>
ETKNRLP
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Hoia Äpp