Kino

LOODUSFILMID PÕLVAS

Kuupäev:17. aprill 2013 - 19. aprill 2013

Matsalu893485_4739370727661_321110902_oLOODUSFILMID PÕLVAS!

Koostöös Matsalu Loodusfilmide Festivaliga saab taaskord kolmel järjestikusel päeval vaadata Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse saalis esinduslikku filmivalikut. Näitamisele tuleb näiteks Jan Hafti film “Roheline Universum”, mis võitis Matsalu Loodusfilmide Festivali 2012 Grand Prixi. Lisaks filmidele toimuvad huvitavad kohtumised ja loengud.  Sündmus “Loodusfilmid Põlvas” toimub 17.- 19. aprill!

KAVAS:

KOLMAPÄEV 17. APRILL

kell 18:00 “Iraani loodus” (52 min.) Loodusfotograaf Benny Rebel tuleb pildistama oma kodumaale Iraani. Temaga koos teeme matka läbi Iraani looduse – näeme metseesleid, geparde, leoparde, vööthüääne, kaljukotkaid, hiidsisalikke ja veel palju haruldasi loomi ja taimi. Tema reis läheb läbi vihmametsade, üle tasandike ja mägede, läbi kuuma kõrbe.

Film "Iraani loodus". Loodusfotograaf Benny Rebel tuleb pildistama oma kodumaale Iraani. Temaga koos teeme matka läbi Iraani looduse - näeme metseesleid, geparde, leoparde, vööthüääne, kaljukotkaid, hiidsisalikke ja veel palju haruldasi loomi ja taimi. Tema reis läheb läbi vihmametsade, üle tasandike ja mägede, läbi kuuma kõrbe.

kell 19:15 “Talvevalgus” (25 min.) Talvevalgus on üles võetud Norra polaarjoone tagustel Lofootide saartel. Pärast pikka ja hämarat sügist kaob päike sootuks silmapiiri taha ja jääb sinna kogu talveks. Kuid selleski napis valguses on peent ilu, mis saadab sealsete inimeste igapäevaelu nagu ka kordumatu arktiline loodus. Poeetilises ja rütmilises filmis kasutatakse vähe saateteksti.

Talvevalgus on üles võetud Norra polaarjoone tagustel Lofootide saartel. Pärast pikka ja hämarat sügist kaob päike sootuks silmapiiri taha ja jääb sinna kogu talveks. Kuid selleski napis valguses on peent ilu, mis saadab sealsete inimeste igapäevaelu nagu ka kordumatu arktiline loodus. Poeetilises ja rütmilises filmis kasutatakse vähe saateteksti.

“Nafta lainetel” (30 min.) Film “Nafta lainetel”. Kuidas näeb välja naftavedu maailma kõige tihedama liiklusega laevateel? Filmisarja Elu Piiril esimeses osas reisime naftatankeriga Primorskisse – Läänemere suurimasse naftasadamasse. Viimase kümnendiga on naftavedu Soome lahel tohutult kasvanud. Venemaa on maailmas suuruselt teine naftaeksportija, tervelt kolmandik kogutoodangust veetakse välja Soome lahe kaudu. Uute sadamate ehitame lubab naftaveo edasistki kasvu. Nii on Soome lahest saanud märkamatult maailma naftaveo kiirtee ning üks keskkonnaohtlikumaid piirkondi.

Film "Nafta lainetel". Kuidas näeb välja naftavedu maailma kõige tihedama liiklusega laevateel? Filmisarja Elu Piiril esimeses osas reisime naftatankeriga Primorskisse - Läänemere suurimasse naftasadamasse. Viimase kümnendiga on naftavedu Soome lahel tohutult kasvanud. Venemaa on maailmas suuruselt teine naftaeksportija, tervelt kolmandik kogutoodangust veetakse välja Soome lahe kaudu. Uute sadamate ehitame lubab naftaveo edasistki kasvu. Nii on Soome lahest saanud märkamatult maailma naftaveo kiirtee ning üks keskkonnaohtlikumaid piirkondi.

 

NELJAPÄEV 18. APRILL

kell 18:00 “Roheline Universum” (90 min.) Film “Roheline Universum” on tehtud vaatamiseks suurel ekraanil. Vaataja viiakse Kesk-Euroopa kuulsaimatesse, kauneimatesse ja liigirohkeimatesse paikadesse – metsa. Näeme nii tuttavaid kui tundmatuid metsaelanikke, ka looduse kaitse tõuseb esile.

Film "Roheline Universum" on tehtud vaatamiseks suurel ekraanil. Vaataja viiakse Kesk-Euroopa kuulsaimatesse, kauneimatesse ja liigirohkeimatesse paikadesse - metsa. Näeme nii tuttavaid kui tundmatuid metsaelanikke, ka looduse kaitse tõuseb esile.

Järgneb kohtumisõhtu bioloog ja loodusfotograaf Arne Aderiga. Arne on tuntud Eesti loodusfotograaf ( BG Wildlife Photographer of the Year: finalist, Eestima Loodusfoto konkursi võitja ning kahekordne loomafotojahi “Vereta jaht” võitja).

Neljapäeval 18. aprill kell 18:00 näitame filmi "Roheline Universum" (90 min.), millele järgneb kohtumisõhtu bioloog ja loodusfotograaf Arne Aderiga. Arne on tuntud Eesti loodusfotograaf ( BG Wildlife Photographer of the Year: finalist, Eestima Loodusfoto konkursi võitja ning kahekordne loomafotojahi "Vereta jaht" võitja).

 

REEDE 19. APRILL

kell 18:00 “Suvekarjamaad” ( 86 min.)  Täispikk dokfilm “Suvekarjamaad” kirjeldab nomaadiperekonna suve Ida-Tiibeti mägedes. Noor mees Locho, tema naine Yama ja nende pisitütar Jiatomah on oma jakikarja suveks ajanud üles Zachukha rohumaadele – Sichuani provintsi kõrgeimas, külmimas, vaeseimas, suurimas ja kaugeimas osas. Sellest hoolimata on uued ajad jõudnud sinnagi ja perekonna ette kerkib küsimus – mis meist edasi saab?

Täispikk dokfilm "Suvekarjamaad" kirjeldab nomaadiperekonna suve Ida-Tiibeti mägedes. Noor mees Locho, tema naine Yama ja nende pisitütar Jiatomah on oma jakikarja suveks ajanud üles Zachukha rohumaadele - Sichuani provintsi kõrgeimas, külmimas, vaeseimas, suurimas ja kaugeimas osas. Sellest hoolimata on uued ajad jõudnud sinnagi ja perekonna ette kerkib küsimus - mis meist edasi saab?

Kohtumisõhtu mitmete Tiibeti ja Mongoolia teemaliste raamatute autori Roy Strideriga.

kell 20:00 “Mongoolia maagia” (50 min.)

MTÜ Munalinn

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

Sündmuste kalender

<<Jaan. 2019>>
ETKNRLP
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3