Kontsert

LÕUNA-EESTI KAMMERORKESTER JA NOORED SOLISTID. Dirigent Juan José Restrepo Duarte

Kuupäev:
27. aprill 2022 19:00-20:15
Pilet:
12€ / 8€
Piletilevi:
Osta pilet

Lõuna-Eesti Kammerorkester ja noored solistid
Kolmapäeval, 27. aprillil kell 19:00
Põlva Kultuurikeskuses

Dirigent: Juan José Restrepo Duarte

 

Lõuna-Eesti Kammerorkester on asutatud 2021. aastal. Kollektiivi eesmärk on edendada professionaalsete muusikute ja noorte õpilaste koostööd kammerorkestri muusika kaudu. Üks suuremaid eesmärke on ka tutvustada noorte heliloojate loomingut. Kammerorkester soovib pakkuda Lõuna-Eesti publikule muusikat, mida siinsel muusikamaastikul vähe tuntakse ja esitatakse. Seetõttu oodatakse kuulama nii Lõuna-Eesti muusikakoolide õpilasi, aga muidugi ka siinset muusikat armastavat laiemat publikut. Lõuna-Eesti Kammerorkestris mängivad peamiselt Vanemuise teatri orkestrandid ja Tartu noored muusikaüliõpilased. Orkestri liikmetele pakub töö selles kollektiivis palju põnevaid väljakutseid, kuna repertuaar on tehniliselt nõudlik, samuti saab nõnda uusi teadmisi 19. ja 20. sajandi kammermuusika kohta.

Lõuna-Eesti Kammerorkestri asutaja ja dirigent on Juan José Restrepo Duarte. Ta on pärit Kolumbiast ja tuli Eestisse 2013. aastal, asudes õppima Eesti muusika- ja teatriakadeemias viiuli interpretatsiooni eriala magistrantuuris professor Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. 2020. aastal lõpetas ta dirigeerimise magistriõppe professor Toomas Kapteni klassis. Alates 2015. aasta jaanuarist on ta Tartu Vanemuise teatri sümfooniaorkestri viiuldaja.

 

Solistid: Linda-Anette Verte (viiul) ja Kristin Müürsepp (flööt)

 

 

Kavas: Carl Nielsen – Väike süit keelpilliorkestrile Op.1; Felix Mendelssohn – Kontsert viiulile ja keelpilliorkestrile, d-moll (solist: Linda-Anette Verte); Juan José Restrepo Duarte (*1989) – Collage rítmico para flauta y orquesta de cuerda (Rütmiline kollaaž flöödile ja keelpilliorkestrile) (solist: Kristin Müürsepp) ja Joaquín Turina – La oración del torero Op. 34 keelpilliorkestrile.

 

Pilet: 12€ / 8€ müügil Piletimaailmas ja kohapeal tund enne kontserdi algust