Kontsert

Maailma ooperilavade täht LUC ROBERT (tenor, Kanada) KLAASPÄRLIMÄNG SINFONIETTA

Kuupäev:
7. veebruar 2021 17:00-18:10
Žanr:
Kontsert
Pilet:
15€ / 10€
Piletilevi:
Osta pilet

Festival Klaaspärlimäng esitleb:
Pühapäeval, 7. veebruaril kell 17.00
Põlva Kultuurikeskuses

 

OOTUS JA LOOTUS

 

Maailma ooperi- ja kontserdilavade täht LUC ROBERT (tenor, Kanada)
Arvo Leibur (viiul)
Klaaspärlimäng Sinfonietta
Andres Mustonen (viiul, dirigent)

 

Kavas hittteosed heliloojatelt Tšaikovski, Vivaldi, Bizet, Beethoven, Schubert jt.

 

Kanada päritolu tenor LUC ROBERT on silmapaistev ooperi- ja kontserdilavade täht, keda on iseloomustatud kui viimaste aastate üht kaunimat esile tõusnud tenorihäält. Luc Robert on lõpetanud Quebeci Konservatooriumi cum laude ning teinud ooperidebüüdi Kanada Ooperiteatris hooajal 2002/2003. Luc Roberti rahvusvaheline edu algas 2012. aastal mitme õnnestunud rolliga, sh laulis ta Rahvusooper Estonias nimirolli Gounod’ „Faustis“. 2015. aastal debüteeris ta New York Metropolitan Operas Verdi „Ernani“ nimiosas. Roberti repertuaari kuuluvad juhtivad tenorirollid ooperimaailma kuldvaramust, nende hulgas üheks olulisemaks on don José Bizet’ „Carmenist“. RO Estonias jaanuaris esietenduvas Verdi „Trubaduuris“ tuleb laulja lavale Manrico rollis. Robertil on ilmunud kaks CD-d kaubamärgi Estonian Record Productions all: „La Donna è Mobile“ (2016) ja „Sacred Aria“ (2019), viimasele salvestatud muusika kõlab ka tänasel kontserdil.

 

Arvo Leibur (1964) on tunnustatud Eesti viiuldaja ja pedagoog. Ta on olnud Amsterdami Nieuw Sinfonietta külalisliige ja kontsertmeister ning Põhja-Hollandi Filharmooniaorkestri ja Holland Symfonia kontsertmeister. Alates aastast 2001 töötab ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeistrina. Samuti on Arvo Leibur Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliõppe juht. Aastal 2005 omistati talle Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia, 2008 Hollandi Kuningriigi Oranje-Nassau orden ja 2015 Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kaaluka panuse eest Eesti muusikaellu ja keelpillikultuuri arengusse.

 

Andres Mustonen on väljapaistev viiuldaja, ansamblijuht ja dirigent, kes on juhatanud paljusid Euroopa tipporkestreid. Tema repertuaari kuulub nii vanamuusika kui kaasaegne helilooming, sealjuures on eriline rõhuasetus vaimulike suurteoste ettekandel. 1972. aastal asutas ta ansambli Hortus Musicus, mis on siiani aktiivselt tegutsemas ja annab jätkuvalt kontserte nii kodu- kui välismaal. 2012. aastast on Mustonen Klaaspärlimäng Sinfonietta kunstiline juht ja peadirigent. Orkestri repertuaari kuulub muusika Bachist Pärdi ja Piazzollani ning lisaks klassikaliste meistriteoste esitamisele osaletakse cross-over projektides. Sinfonietta on mänginud maailma mainekamatel lavadel ning andnud kontserte pea kõikjal Euroopas, Lõuna-Ameerikas, Venemaal, Iraanis jt riikides. Kollektiiv on veendunud, et sajandite tagant pärit muusika toob rõõmu tänaseski päevas ning stiilist sõltumata suudab see värskendada vaimu, soojendada hinge ja kinkida meelelist naudingut.

 

Kontserti korraldab: Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus