Teater

Monoteater: VANAISA

Kuupäev:9. november 2012 19:00 - 21:15
Žanr:Komöödia, MONOETENDUS
Vanusepiirang:Pole
Pilet:Tavapilet 15 €, Sooduspilet 12 €*

 

Peaosas Jan Uuspõld

Lavastas Karl Kermes

Tõlkis Kadre Vaik

Autor Bjarni Haukur Thorsson (ISLAND)

Vanaisa on lavastus, mida võib tinglikult nimetada kolmandaks osaks Monoteatri lavastuste reas teemal mehe elu. 2009. aastal alguse saanud teater käsitles esimesel aastal mehe elu varast etappi menukas monolavastuses Ürgmees, kus Jan Uuspõld vaagis põhjalikult meeste ja naiste erinevusi. 2010. aasta märtsis tõi Monoteater lavale monokomöödia Isa, mis viis publiku noore mehe kohati hullumeelsesse ellu perioodil, mil on toimumas suur muutus – perre on sündimas laps. 2012. aasta aprillis tuuakse publiku ette mehe elu järgmine oluline etapp, kus mehest ja isast on saamas vanaisa.

Jan Uuspõld kõneleb sündivast rollist järgmist: “Vanaisa on selline umbes viiekümnendates härra, kelle elu on seal maal, et hakkavad tekkima teatud east tingitud iseärasused. Muutuste keeris on äkkiline ja kiire ning panevad vanema mehe möllama. Ta võib küll tajuda, et ta ei ole enam nii kiire, kui varem. Mõnikord jällegi ei pruugi tal enam olla õigus igapäevastes arusaamistes. Vahest ta unustab asju rohkem kui varem, kuid avalikult ei ole ta nõus seda tunnistama. Temale endale vaatab siiani peeglist vastu täiesti täiuslik mees. Aga just nüüd, kui lapsed on lõpuks suured, kodu mõnusalt tühi ja lõpuks ometi aeg kahele – temale ja tema naisele, hakkab see kõik väga ootamatult endast teada adma. Ja ilmselt just selle kõige pärast otsustab vanaisa võidelda lõpuni ja jääda kõigest hoolimata olukorra peremeheks. Selle tekstiga töötades oleme Kermesega proovisaalis tihti silmad imestusest suured seisnud ja mõelnud, et on ikka uskumatu vana… Ta on vahel lihtsalt ootamatult järsk ja tundub, et tal puudub suur ports taktitunnet.”

Vanaisa teksti autor on islandlane Bjarni Haukur Thorsson, kes on kirjutanud ka viimasel kahel aastal Monoteatri lava täitnud ja ülimenukaks osutunud monokomöödia Isa. Teksti on tõlkinud Kadre Vaik. Muusikalise kujunduse eest hoolitseb Jarek Kasar. Visuaalid ja graafika on loonud Mihkel Uba ning Varmstudio. Lisaks Jan Uuspõllule pakub nauditava rolli Tallinna Linnateatri näitleja Piret Kalda.

Etendus toimub kahes vaatuses, ühe vaheajaga. Etenduse kestvus koos vaheajaga orienteeruvalt 2 tundi 10 minutit.

Tavapilet 15 €
Sooduspilet 12 €*
Piletite eelmüük PILETILEVIS (Põlvas Selveris)
* Sooduspilet kehtivad õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel, mis tuleb kaasa võtta ka etendusele tulles.

NB! Pilet tuleb osta ka imikutele ja väikelastele. Neile tuleb osta tavapilet.
Etenduste pileteid ümber ei vahetata ja tagasi ei osteta.
Hilinejaid saali ei lubata! VABANDAME!

 

Sündmuste kalender

<<Jaan. 2019>>
ETKNRLP
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3