Kontsert

NAISSAM JALAL TRIO “QUEST OF THE INVISIBLE” (Süüria-Prantsusmaa)

Kuupäev:
6. märts 2022 17:00-18:15
Pilet:
15€ / 10€
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

Pühapäeval, 06. märtsil kell 17.00 

NAISSAM JALAL „QUEST OF THE INVISIBLE” (Süüria-Prantsusmaa)

 

Naissam Jalal – flööt, nei, vokaal / Leonardo Montana – klaver / Claude Tchamitchian – kontrabass

Prantsuse-süüria flötist ja lauljatar Naïssam Jalal on juba aastaid tutvustanud kuulajatele oma isiklikku kirevat muusikamaailma, mis annab sõnale „vabadus” uue tähenduse nii sisus kui ka vormis. Piiramatust uudishimust kantud otsingutes kombineerib ta virtuoosselt eri muusikakultuure ja esteetilisi kõlavälju. Jalali rohked projektid, mille peamisteks märksõnadeks on muusikaline pühendumine ning selle teenistusse rakendatud loovus, üllatavad alati oma originaalsuse, eheduse ja kunstiliste taotlustega.

Naïssam Jalal on kutsunud oma triosse andeka brasiilia pianisti Leonardo Montana ja hiilgava prantsuse-armeenia kontrabassimängija Claude Tchamitchiani. Trio uuel albumil „Quest of the Invisible” teeb kaasa ka särav Ameerika jazztrummar ja löökpillimängija Hamid Drake. 

1. märtsil 2019 ilmunud album võitis samal aastal Prantsusmaa kõrgeima džässiauhinna Victoire du Jazz ning seda on ülistanud nii kriitikud kui ka kuulajad.

Otsides oma muusikas nähtamatut, tegutseb Naïssam Jalal Trio müstilise rahvamuusika ja modaalse jazzi ristumisteedel. Korduvad hüpnootilised rütmid viivad kuulaja transilaadsesse seisundisse ent olulist osa mängib Jalali muusikas ka vaikus. Nähtamatuga kontakti saavutamiseks tuleb lisaks pillidele appi ka inimhääl.

 

Produktsioon: Tour’n’Sol Prod
Touree korraldaja: Vapaat äänet
Booking‘ud Eestis: Uus Kontsert
Kontserdi korraldaja Põlvas: Põlva Kultuurikeskus

Toetavad: Prantsuse Instituut Eestis, Centre National de la Musique, Association Jazzé Croisé, Eesti Kultuurkapital

 

Pilet: 15€ / 10€ müügil Piletilevis, Fientas, Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N kell 13:00-17:00 ja R kell 13:00-16:00) ja enne kontserdi kohapeal

 

NB! Tulenevalt valitsuse poolt kehtestatud piirangutest, tuleb kontserdi külastajal esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest: kehtiv vaktsineerimistõend või kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend. Tõend kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga. Alla 18- aastased tõendeid esitama ei pea (vanuse tuvastamiseks tuleb esitada isikut tõendav dokument).