Kontsert

ÖÖPÄEV PÕLVAS 2024

Kuupäev:
30. mai 2024-1. juuni 2024 00:00

 

ÖÖPÄEV PÕLVAS on linnaruumifestival, mille eesmärgiks on elavdada üheks nädalavahetuseks muidu rahulikuna näiva väikelinna elu. Elu kihab sel nädalavahetusel ööl kui päeval! Tegemist on kogupere festivaliga, kus põnevaid tegevusi ja elamusi leiab nii suur kui väike.

 

NELJAPÄEV 30. Mai

18.00 ”KRATI METAFOORID”. Tartu 2024. Fotonäituse avamine Põlva Kultuurikeskuses. „Krati metafoor“ on fotograafia-alane koostööprojekt, mille on loonud Eugénie Baccot, Cyril Abad (Prantsusmaa) ja tehisintellekt Midjourney. Sellel teekonnal tehisintellekti ja muistsete eesti rituaalide südamesse kohtume virtuaalkeskkondade uute osalistega, kes vormivad enda laborites tulevikuühiskondi. Näitus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi.

19.00 TUND TERVISELE. Tervisekõnd ümber Põlva järve algusega rannast (Korraldaja Põlva Spordikool).

 

REEDE 31. mai

16.00 ÄRATUSMÄNG! PÕLVA PUHKPILLIORKESTER, Peeter Änilane

 

KESKVÄLJAK

18.00 Kohvikuala avatud

18.15 KARMID TORUD

20.00 KARL-ERIK TAUKAR BÄND

22.00 REKET

 

PÕLVA RAND

12.00-00.00 Avatud Wakepark ja rannakohvik. Õhtul DJ ja uue kokteilimenüü esitlus.

 

PÕLVA NOORTEKESKUS

TEHNO / ROBO / GAME”

12.00-18.00 noortekeskuses näitus “Robotid”

14.00-16.00 mäng põnevate tehnoloogia ja robootika töötubadega noortekeskuses ja õuealal. Lisaks saab tutvuda Kaitseliidu tegevustega.

16.00-18.00 Tartu Ülikooli Teadusteater

 

PÕLVA MAARJA KIRIK

19.00-20.00 UMA PIDO ESITLEB: kontsert ”TÄHEMÕRSJA”, dirigent Jaan Ots

Põlva kihelkonna rahvaviisidele ja tekstidele loodud teos kammerorkestrile, segakoorile ja solistidele. Teose autor Erki Meister, dirigeerib Jaan Ots.

Pilet 10 eurot. Uma Pido lauljatele sooduspilet 5 eurot enne kontserti kohapeal.

  

23.00 ”MA SÜDAMEST JA MEELEST”. Miksteater. Rahvakoraalide kontsertlavastus. Peale kontserti päeva lõpupalvus, õp Toomas Nigola

”Ma südamest ja meelest” lavastaja ja kunstnik: Kristo Toots / Muusikaline kujundaja: Emma Elisabeth Toots / Valguskujundaja: Martin Meelandi

Esinejad: LIINA-MAI PÕLDSEPP (viiul, hiiu kannel, laul), JAKOB ERMANN (viiul, laul), MIRTEL METSMAA (viiul, laul), MIHKEL SILDOJA (lõõts, laul), RANDMAR TUULEMÄE (kontrabass, laul), RIKO MISNIK (lõõts, laul), EMMA ELISABETH TOOTS (viiul, laul). Rahvakoraalide kontsertlavastus kestab orienteeruvalt 30 minutit.

 

PÕLVA KESKRAAMATUKOGU

12.00 Kristjan Lume šaržinäituse avamine.

Võrulane Kristjan Lume sai inspiratsiooni šaržiklassikult Hugo Hiibuselt, kellega tal õnnestus ka kohtuda. Tänaseks on Kristjanist saanud vanameistri omamoodi mantlipärija. Ta on välja pannud mitu näitust ja avaldanud toreda šaržikogumiku „Pilguga pai“.

*Peale näituse avamist kuni kella 17.00-ni on võimalik lasta Kristjan Lumel joonistada endast lõbus, karikatuurne portreepilt (hind 10€)

14.00-16.00 Kirjanduslik seiklusrada suurtele ja väikestele

 

TILLU KOHVIK

10.00-20.00 TILLU terrassi SOHVABAAR 

Iga suvi  saab Tillu kohe kaks korda suuremaks, sest meie hoovis seab ennast sisse mõnus õueala.  Meie õuealal on terrass, võrkkiiged, mõnusad istumised ja lebolad.  Sel nädalavahetusel on meil lisaks mõnusale õuealale ka põnev kokteilimenüü pakkumisel. Alates jäätisekokteilidest kuni kraadiga mullideni välja.  Ja kõike seda saab meie mõnusas Sohvabaaris nautida.

*Reserveeri laud telefonil 52 065 76

 

ÖÖPROGRAMM LINNARUUMIS  

19.00 PÕLVA KULTUURIKESKUSE KAASAEGSE KUNSTI GALERII avamine näitusega ”LAPSEPÕLVEPUNK”. Kuraator Margret Paide.

Nostalgiahõngulise näituse eesmärgiks on tuua kokku Põlvamaalt pärit või selle kohaga seotud kunstnikud ühiseks loomeprojektiks ning tutvustada kohalikele kaasaegse kunsti erivorme. Näitusel on esindatud kunstnikud: Billeneeve, Alo Valge, Toomas Kuusing, Mati Kuusing, Yyhely Hälvin, Aapo Ilves, Evelyn Grzinich, Katrina Kolk, Margret Paide, Temuri Khvingia, Kadri Toom, Triin Anijalg, Elise Nigul. Näituse avavad Billeneeve performance ning Aapo Ilvese laulud. Avamisjärgne muusikaüritus toimub Undergroundis algusega kell 23.00 kus astuvad üles Helimõrv ning Eetri Draakonid.

Näituse avamist toetab Eesti Kultuurkapital.

 

19.00 KOHVIK PÕLVA. Tantsuõhtu ansambliga MaMa. (Pilet 15€)

*Laudade broneerimine: ; 57850111

 

23.00 (uksed 22.00) ALLMAAILMA PUNK / KULTUURIKESKUSE UNDERGROUND. Kontsert ja pidu: HELIMÕRV & EETRI DRAAKONID  

22.00 ÖÖPIDU KÄBLIKU ÕLLEBAARI TERRASSIL. Vanakooli rocki ja trimmi traati mängivad plaatidelt Peeter Änilane ja Meelis Hainsoo.  

23.00 KINO: RETRO ÖÖ / DJ Janek Tennosaar (Pilet 10€, sissepääs 18+)

21.00 KLUBI AAL duo WÄNT & WÕLL / Henrik Hinrikus (lõõts) ja Juhan Suits (torupill)

 

LAUPÄEV 01.juuni

KESKVÄLJAK

10.00 HOMMIKUÄRATUS! LOLALA kontsert väikelastele

YouTube’s tuntust kogunud lastelaulude kanali LOLALA Anna ja Arian pääsesid ekraanilt välja ja tulevad koos pidulistega laulma, tantsima ja mängima. Esitusele tulevad kõigi lemmikud “Krokodill Villi”, “Potilaul”, “Proovin uusi asju”, “Koristamise laul” ja paljud teised. Kindlasti saab kuulda ka laste palavalt armastatud laule nagu “Meie talu loomad”, “Jänku laul”, “Suur ja väike” ja teisi hitte. Lolala on Anna Kuchinsky ja Arian Levini pere südameprojekt, mis sai alguse detsembris 2019, kui sündis nende perre esimene laps.

11.00 La Danse Tantsukooli etteasted

11.30 DJ SERGUCCI / JJ Street

12.00 JJ STREET ”WANTED BATTLE”

14.15 Teadusteater “AHHAA vastu taevast!”  

Päeva jooksul, al kell 10.00 TEGEVUSED LASTEALAL: kettkarussell, vibulaskmine, Ahhaa keskuse eksponaadid: Robot Oskar, tagurpidi tõukeratas, õhupallifoto ja õhukahur, mingigolfi rajad ja mullipallid, täpsuslaskmised plekkpurki ja õhupallidesse, rongisõit Taevaskoja Peetrikesega.

16.00 OLLIE & BÄND

 

PÕLVA LINNASTAADION

11.00 Usin Jooksja / MänguStuudio tegevused lastega peredele (Korraldaja Janika Usin, MänguStuudio)

13.00 PÕLVA VALLA NOORED vs VOLIKOGU! Sõpruskohtumine jalgpallis (Korraldaja Rainer Rahasepp)

 

KESKPARK – VANA PÕLVA KAUBAMAJA PARKLA

9.00-14.00 UMA PIDO AIGU PÕLVA LAAT.

 

PÕLVA NOORTEKESKUS / KULTUURIKESKUSE AED

11.00-14.00 Aia avamine piknikuga. Avatud pop-up kohvik (Korraldaja Põlva Noortekeskus)

Kultuurikeskuse aed kannab kogukonnaaia kontseptsiooni, mis on kiirelt levimas ja populaarsust kogumas üle maailma. Loodava aia idee ja eesmärk on propageerida laste ja noorte seas rohelist mõttelaadi ning tervislikku toitumisharjumust. Aiapeenrad valmivad ning nende eest hoolitsevad noored ise. Kultuurikeskuse aed valmib Põlva Noortekeskuse ja Põlva Kultuurikeskuse koostöös.

 

PÕLVA KESKRAAMATUKOGU

11-15.00 Kohtumine kirjanik Epp Petronega

 

TILLU KOHVIK

12.00-19.00 TILLU PANNKOOGI PIDU!

Pannkoogid on ühest küljest nii lihtsad, nii vanaema-juures-maal söök, et justkui midagi uut enam ei oskakski oodata. Aga Tillu köögipere keerab sel päeval fantaasiakraanid valla. Tuleb nii pannkoogid lasanjet, suitsukala pannkooke, pannkoogi torte, pannkoogi rullbiskviiti, minipannkooke, pannkoogi salatit,  pannkoogi ramenit jne.

Reserveeri laud telefonil 52 065 76

 

KOHVIK PÕLVA

11.00–13.00 Laste hommik (aardejaht, näomaalingud jm)

19.00 NOSTALGIALAKS! Õhtu, kus kõik on nostalgiline! Pilet 10€

*Laudade broneerimine: ; 57850111

 

PÕLVA RAND

11.00-00.00 WAKEPARK ja rannakohvik avatud. Põlva Wakepargi ametlik hooaja avamine. Veelauaturg. Algajate kiirkursus ja demosõidud. Veelõbustuspargi avamine. Lastekaitsepäeva puhul soodushinnad!

11.00-14.00 VEEPÄEV PÕLVA JÄRVEL. Kanuud ja süstad (Põlva Matkaklubi)

 

PÕLVA PUMPTRACK

13.30 Meistriklass Pumptrackil. Juhendaja Juho Mattus

*Kaasa oma sõiduvahend, kiiver, kaitsmed (sobib jalgratas, tõukeratas, rulluisud, rula). *Vanusepiirangut ei ole – õpetatakse kõiki koos ühiselt ja ohutult pumptrackil läbisaama ning seda sihtotstarbeliselt kasutama.

 

ÖÖPROGRAMM LINNARUUMIS 

22.00 ÖÖPIDU KÄBLIKU ÕLLEBAARI TERRASSIL. ”Pole see Põlva lõõtsapealinn ühti! Tule kae perra!” parimat metalmuusikat mängivad vinüülidelt Enn Sleivd, Mardu Ukk ja Ain-Ints Neils.

 

22.00 (uksed 21.00) PÕLVA KULTUURIKESKUSES TANTS JA PIDU PASSATIMEHE ja BÄNDIGA ”ÜHE Ö KLUBI”!      

Kultuurikeskuse seinte vahel sündinud bänd Ühe Ö Klubi esimene avalik etteaste kõikidele peohingedele! Esitusele tulevad aegumatud eesti- ja ingliskeelsed hittlood, mis panevad jala tatsuma ja suu kaasa maigutama ka kõige tuimematel hingedel. Laulab Lutsu Teatri lavalaudadelt ja telesaatest „Ma näen su häält“ tuntust kogunud passatimees Jan-Mattias Kottise. Sissepääs peole TASUTA!

 

INTSIKURMU LAULULAVA

18.00 VI võrokeeline laulu- ja rahvapido UMA PIDO PÕLVAN!

Piletid Piletilevist. Lisainfo: umapido.ee;

*ÖÖPÄEV PÕLVAS 2024 kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi 

*UMA PIDO kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi 

 

PÕLVA LINNAFESTIVAL ”ÖÖPÄEV PÕLVAS 2024!” TÄNAB TOETAJAID JA SÕPRU: 

Põlva vald / Haugas OÜ / Avraal AS / Alcantra OÜ / Acino Estonia OÜ/ Peetri Puit OÜ / Eltam OÜ /  Kagureis OÜ / Zeigeri Veod OÜ / Lõuna Pagarid AS / Värska Vesi AS / AS Tere Piim / Charlot OÜ Põlva / Balbiino AS.

PEOLE AITAVAD KAASA pidude, mängude, spordivõistluste ja laadameluga:

TILLU KOHVIK, KOHVIK PÕLVA, KLUBI AAL, KÄBLIKU ÕLLEKELDER, PÕLVA VALLA NOORSOOTÖÖ KESKUS, RAUDNAGEL OÜ, PÕLVA WAKEPARK, MIKSTEATER, PEOPAIK ”KINO”, TANTSUKOOLID LA DANSE JA JJ STREET, PÕLVA KESKRAAMATUKOGU, PÕLVA MAARJA KIRIK, MÄNGU STUUDIO, JANIKA USIN, RAINER RAHASEPP, EVE SOKK, PÕLVA MATKAKLUBI, PÕLVA SPORDIKOOL, PÕLVA PUHKPILLIORKESTER.

Põlva linnafestivali peakorraldaja on PÕLVA KULTUURIKESKUS.

Põlva Ööd ja Päevad kutsuvad peole! 30 maist – 01. Juunini!

Vaata lisa: polvapaevad.ee