Kino

PETTSON JA FINDUS – VÄIKE TÜÜTUS, SUUR SÕPRUS

Kuupäev:
15. jaanuar 2021 17:30-18:59
Formaat:
2D
Žanr:
Komöödia, Kogupere
Vanusepiirang:
Perefilm
Pilet:
2.50€

„Pettson ja Findus – Väike tüütus, suur sõprus“ jutustab naljaka ja sügavalt liigutava loo armastusest, sõprusest, usaldusest ja kokkukuuluvustundest.

Vanataat Pettson elab väikses punases majas ja veedab oma aega puude lõhkumise ja igasugu veidrate tegevustega, töötab oma leiutiste kallal, käib kalal ja hoolitseb oma tibude eest. Tundub, et tal on olemas kõik, mida eluks vaja. Aga siiski tunneb ta end vahel üksildasena. Ühel päeval kingib naabrinaine Beda Andresson, kes kõige eest alati südamlikult hoolitseb, Pettsonile pisikese kassipoja, et vanal mehel natukene seltsi oleks. Pettson paneb talle nimeks Findus ja kasvatab teda hoolega. Nendevaheline õnn muutub aga täiuslikuks, kui Findus rääkima hakkab: see on alguseks imelisele ja lahutamatule armastusele.

Film põhineb rootsi kirjaniku Sven Nordqvisti rahvusvaheliselt tuntud samanimelisel lasteraamatul, mis on tõlgitud enam kui 30sse keelde. Film räägib meile loo torisevast erakust Pettsonist ja tema sõbrast, rääkivast kassist Findusest, kes koos elavad läbi terve hulga seiklusi ja saavad teada, milleks on sulle sõpru vaja.

Filmi rezhissöör: Ali Samadi Ahadi , Tootjamaa: Saksamaa 2014

Orig.pealkiri: Petterson & Findus – Kleiner Quälgeist, Grobe

Kinodes alates: 7.11.2014

Filmi pikkus: 1h 29min

Levitaja: Estinfilm OÜ

Lavastaja: Ali Samadi Ahadi