Kontsert

PÕLVAMAA LAULUKARUSSELL 2018

Kuupäev:10. juuni 2018 13:00
Vanusepiirang:Kogupere
Pilet:TASUTA!

Laulukarussell, kus nii tantsu kui teatrit
10.juunil kell 13.00 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse teatrisaalis

Mis on ühist Maarja-Liis Ilusal, Vaiko Eplikul, Maria Listral, Laura Põldverel, paljudel teistel tuntud Eesti artistidel ning kahekümne kuuel meie maakonna lapsel? Õigus on neil, kes arvavad, et selleks on Laulukarussell, mis on juba üle kahekümne viie aasta Eestimaal keerelnud. Laulukonkursi abiga on sirgunud talendid, kelledest paljud jõudnud ka Eurovisiooni lavadele, pakkudes muusikahuvilistele head emotsiooni rahvusvahelisel tasandil ning oma professionaalsusega toonud uusi noori muusika juurde.

Põlva Kultuurikeskuses 10.juunil kell 13 algaval Laulukarussellil valitakse tänavu need kolm noort, kes lähevad tuleval aastal esindama maakonda ETV Laulukarusselli stuudiotesse. Paar nädalat tagasi toimunud eelvoor näitas, et headest esitustest ja lauludest puudust ei ole. Pääses ju eelvoorus esinenud kahekümne kuuest lapsest finaaligi tavapärase üheksa asemel seekord üksteist last. Kohtunike sõnul oleks nad lõppkontserdil soovinud näha veel teisigi eelvoorus esinenuid, paraku on aga ka erandite tegemisel oma piir ees.

Sarnaselt paljude teistegi mõõduvõtmiste puhul ei seisne Laulukarusselli ainus eesmärk parima leidmises. Küsimus on laiem ja kaugemaleulatavama mõjuga. See puudutab lastele õppimise, eneseleidmise ja väljendamise võimaluste loomist kui ka kultuurilise tegevuse jätkusuutlikkust ning traditsioonide hoidmist. Siinkohal on väga oluline roll laululaste juhendajatel, lastevanematel ning teistel inimestel ja organisatsioonidel, kes vastavat keskkonda aitavad kujundada ja hoida. Nende töö väärib tunnustamist.

Nagu loo pealkirigi ütleb, pöörlevad karussellil lisaks laululastele ka teatri- ja tantsuinimesed. Tõsi, nemad ei võistle vaid on pisukeseks kultuuriliseks lisaessentsiks laulmise juurde. Samamoodi kui Laulukarusselli eelvoorus aitas vaheaega sisustada Alle-Saija Teatritalu tegevuskeskse muinasjutu vestmisega, tulevad 10.juunil Meie Stuudio tantsijad kohtunike otsuse tegemise eelset aega sisustama tantsuga.

Peategelasteks Laulukarussellil aga olid, on ja jäävad ikkagi laululapsed! Hoiame neile pöialt ja kõige parem on seda teha kohapeal. Tulge neile kaasa elama 10.juunil Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse teatrisaalis algusega kell 13.00. Laulukarusselli läbiviimist toetab Põlvamaa Omavalitsuste Liit.

Asser Jaanimets
SA Põlvamaa Arenduskeskus

Sündmuste kalender

<<Märts 2019>>
ETKNRLP
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31