Teater

NB! JÄÄB ÄRA! Rakvere teater. KATK.EST.USED

Kuupäev:
29. oktoober 2021 19:00-21:10
Žanr:
Helge draama
Pilet:
15.90€-17.90€
Piletilevi:
Osta pilet

Aastal 2021 esietendub noore autori-lavastaja Karl Koppelmaa helge perekonnadraama „Katk.Est.Used.“, mis toob ühele lavale kokku vanemad ja nende lapsed, kes ise peagi lapsevanemateks saamas. Ühes Eesti väikelinnas toimuv on pilguheit sellele, miks on perekond oluline – isegi kui ollakse erineval arvamusel, vihastatakse ja lepitakse. Kui 20-ndates noored kunstiinimesed valmistuvad oma esimese lapse sünniks, paneb see neid vaatama ja arutlema selle üle, kuidas on enne neid elatud. Kuidas suunduda oma elus järgmisesse etappi, võttes kaasa vaid parima ja jättes kõrvale igale põlvkonnale omased traumad? Kus lõpeb mineviku taak ja algab isiklik vastutus omaenda elu eest? Kindel on aga see, et elu läheb edasi ka siis, kui kõik probleemid ei lahene.

Ühes Eesti väikelinnas oli pidu. Katku ajal. Emadepäev. Nad nomineerisid ema kohaliku omavalitsuse aasta emaks. Nende ema on väga töökas. Perfektsionist. Ja on nemadki.
Kaeti laud, nugade-kahvlite kõlin, taldriku-paari klirin, kartulisalati plekid laualinal, mineviku meenutused ja tuleviku plaanid ilus perekondlik koosviibimine. Aga kuskil, kõigi nende laulude, helide, maitsete ja lõhnade, plekkide ja kildude all on mingi ärevus. Ja asi pole katkus.  See on mingi tohutu mineviku paine. Ajast, mida nooremad ei mäleta, mine tea, kas vanemadki. Nutavad päritud pisaraid, vanu pisaraid ajast, milles pole nad kunagi elanud. Ühisel kalmistukülastusel tol päeval, lillede ja küünaldega, näen kirju vanadel hauakividel: “Elu lõpeb, töö ei lõpe eal” ja “Elu üürike, töö igavene” ja “Elu jääb alati poolikuks, töö ei valmi eal”. Ja ma ei suuda mõelda muust, kui… kuhu on maetud… koer.

Esietendus aastal 2021 Rakvere Teatri suures saalis.

Etendus kestab 2 tundi ja 10 minutit koos vaheajaga.

Autor ja lavastaja: Karl Koppelmaa
Kunstnik: Johannes Valdma
Helilooja: Ilja Massalov
Valguskujundaja: Arne Maasi
Osades: Liisa Aibel, Grete Jürgenson, Jaune Kimmel, Silja Miks, Peeter Rästas, Elar Vahter, Imre Õunapuu

 

Pilet: 17€ / 15€ müügil Piletilevis, Piletimaailmas, Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N kell 13:00-17:00 ja R kell 13:00-16:00), enne etendust kohapeal

 

NB! Tulenevalt valitsuse poolt kehtestatud uutest piirangutest, tuleb teatri külastajal esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest: vaktsineerimistõend või kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend. Kuni 18 – aastased ei pea tõendeid esitama, kaasa tuleb võtta vanust tõendav dokument. (ID – kaart, õpilaspilet vms).