Klubid

SIBYL VANE ALBUMI “DUCHESS” ESITLUS + VALEM VALE Undergroundis

Kuupäev: 18. september 2020 21:00 - 19. september 2020 01:00
Žanr:Alternatiivne rockIpidu
Vanusepiirang:18+
Pilet:Esimesel tunnil (21 - 22) 8€, edasi 10€

SIBYL VANE esitleb Undergroundis uut albumit
Mõne aasta eest Eesti Laulu konkursil eestlaste südamed võitnud Sibyl Vane esitleb 18. septembril kell 21 Põlva Kultuurikeskuses Undergroundis oma kolmandat albumit.
Kevadel koroonakriisi trotsides uue albumi “Duchess” avaldanud Sibyl Vane alustab sügisel plaadiesitlustuuri. 18. septembril jõuab nii Eestis kui ka piiri taga kuulajate südameid võitnud alternatiivroki trio Põlva klubisse Underground, kus mängitakse ette läbilõige nii uue albumi kui ka varasematel kauamängivatel ilmunud paladest. Bändi ninanaise Helena Randlahe sõnul tuli bänd tuuriga vastu fännide kirglikule soovile.
“Kevadine plaadiesitlustuur tuli meil ära jätta ja eks see tegi kurvaks nii meid kui ka Sibyl Vane’i muusika austajaid. Kevadest alates oleme saanud palju tagasisidet selle osas, et inimesed ootavad ikkagi ärajäänud esitluskontserte, et muusikat ka elavas esituses kuulata. Nii see otsus sündiski ja meil on hea meel, et inimesed on nii toetavad. Põlva esinemistest on meil alati olnud soojad mälestused ja nii oli igati loogiline, et me kindlasti tuleme ka põlvakate juurde, kes on meid alati nii soojalt vastu võtnud” selgitas Randlaht.
Märtsis ilmunud “Duchessi” võib  pidada ansambli muusikaliselt ja visuaalselt kõige värviküllasemaks albumiks. Albumi lugude suurem enamik on kirjutatud 2018. aasta jooksul. Protsess algas vahetult pärast „Eesti laulu“ konkursi lõppu, kus lugu „Thousand Words“ saavutas neljanda koha. Muusika on bändi ühislooming ja lüüriline pool jätkuvalt bändi laulja ja kitarristi Helena Randlahe looming.
„Selle albumi ühendavaks teemaks on iseendaga leppimine. Kuigi muusikaliselt on see tempokas ja pigem rõõmsameelne album, on nende lugude sisu sügavam ja keerulisem,“ selgitab Randlaht, kelle sõnul on album ennekõike pühendatud nende emadele. „Neid laule ühendav teema on, et need on väga tugevalt seotud minu pere naisliini esindajate lugudega. Ilmselgelt saame olla tänulikud oma emadele, et oleme just need, kes me täna oleme.“
Muidu jäigalt kolmeliikmelisuse joont hoidnud Sibyl Vane teeb albumil üsna mitu erandit ja on kaasanud mitmeid lisamuusikuid. Kuid erandid jagub ka esinemistele. Põlva kontserdil muutub Sibyl Vane neljaliikmeliseks ja bändiga liitub laval Pärnu juurtega kitarrist Kristjan Kaasik
Pärnust pärit rokikolmik Sibyl Vane tähistab sellel aastal oma kümnendat tegutsemisaastat. Selle aja jooksul on antud üle 300 kontserdi Eestis ja naaberriikides baltikumis ning skandinaavias. Bändi esimese kahe albumi taga seisis Läti plaadifirma I Love You Records, kelle avaldatud albumite seast leiab ka Ewert and Two Dragonsi “Good Man Downi”. Eesti kui ka piiritaguste kriitikute kiidusõnade osaliseks saanud Sibyl Vane on tuntud ennekõike oma kompromissitult jõuliste ja energiaküllaste esinemiste poolest. Kui tahta panna kõrv peale sellele, kui heas seisus on Eesti rock, tasub kindlasti sammud seada 18. septembril Undergroundi.
Sibyl Vane külastab tuuri raames kokku kümmet Eesti linna. Lisaks Põlvale astutakse üles Võrus, Haapsalus, Tõrvas, Tartus, Tallinnas, Narvas, Pärnus, Rakveres ja Viljandis.

Erikülalisena on Undergroundis kohal ka ansambel VALEM VALE kes kohalike seas tutvustamist ei vaja. Ansambel Valem Vale algusaastaks võib lugeda 1988 aastat. Sel aastal hakkasid Põlva Keskkooli (Põlva ÜG) pilliruumis koos kitarri mängima 9.klassis õppiv Meelis Hainsoo ja 7.klassis õppiv Peeter Änilane. Kevadel lisandus koosseisu Räpina poiss Mihkel Gutjuma, kelle õde Mariana otsis oma trummihuvilisele vennale bändi ning seejärel basskitarrist Toomas Rebane, kes oli Meelis Hainsoo klassivend. Ansambli liikmeks võib lugeda ka lava taga tegutsevat dr. Vambola Kisandit, kes kirjutas paljudele lauludele sõnad ning leiutas igasugu tehnilisi vidinaid. Algusest peale oli ansamblil kindel plaan mängida ainult omaloomingut. Kõiki noormehi innustas tollal populaarne heavy metal. Valem Vale muusikas kuuleb mõjutusi sellistelt ansamblitelt nagu Judas Priest, Metallica, Iron Maiden, Helloween jt. Ansamblile pani nime Meelis Hainsoo, kes viiuldajate laagris soris ühe korraliku matemaatikaõpetaja sahtlis ja leidis kotitäie templeid, mida õpetaja kasutas tõenäoliselt õpilaste tööde parandamisel. Teiste hulgas ka tempel “valem vale”. Valem Vale tegutses aktiivselt 1991. aastani. Esineti mitmel noortebändide konkursil, maakonna kultuurimajades ja muidugi oma koolis. Põlva Keskkooli (Põlva ÜG) raadioruumis on salvestatud ka kassett, kus on õnneks säilinud enamik ansambli loomingust.  Vahepealsetel aastatel on ansambel esinenud paaril korral sõprade ringis, kuid Meelis Hainsoo naasmisega koduradadele on Valem Vale hakanud jälle proove tegema, ja “traditsiooniliselt aastaste vahedega” võimsaid laive tegema. Pelgalt 80 -90ndate metalpalade hitte koverdanud sõpruskonnalt saab aga seekord ka omaloomingulist uut mussi kuulda!

Nii et armsad karvased ja sulelised Põlvast ja kaugemaltki. Vutt vutt 18. septembril Undergroundi! Uksed avatakse endiselt ka sellel hooajal 21.00. Kohal Aali Jaan maitsvaid A Le Coq jooke serveerimas, ülekuumenemist karta pole. Võtke kaasa pisut sulli, sest saadaval on hulgaliselt bändinänni, kuhu on võimalik ka peasüüdlastelt autogrammi saada. Ja ikka, SAAME KOKKU PÕRANDA ALL, sest KOHTUMISPAIKA EI TOHI MUUTA!

Sündmuste kalender

<< Jaan. 2021 >>
ETKNRLP
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Hoia Äpp