Teater

Tabivere Harrastusteater. SEE, KES AVAB UKSE

Kuupäev:4. november 2013 19:00 - 20:15
Žanr:Must komöödia
Vanusepiirang:Pole
Pilet:3 €. Müügil ainult kohapeal 1 tund enne etendust.

AVAB-UKSEVEEB
Autorist:
Ukraina dramaturg Nadežda Mirošnitšenko (Neda Neždana) on enam kui 15 näidendi autor. Ta on mitmete kirjanduslike ja teatrifestivalide laureaat. Tema näidend „See, kes avab ukse“ on avaldatud 2004 aastal Euroopa parimate näidendite kataloogis ja on tõlgitud ukraina keelest vene, inglise, poola keelde.
Näidendi süžees ristuvad reaalsed ja fantastilised situatsioonid, farss ja hingelised pihtimused. Kaks naisterahvast, kes on suletud surnukuuri ja keda terroriseeritakse telefonikõnedega tundmatute isikute poolt, tõlgendavad olukorda liiga kardinaalselt – hauatagustest jõududest tuumasõjani, poliitilisest putšist bandiitide kallaletungini. Naised kohanduvad kõigega kergelt ja huumoriga. Ent lõpus osutub kõige hirmsamaks katsumuseks hoopis midagi muud – vabadus…
Tegevus toimub surnukambris, poolkeldris, tänapäeval. Etendus on ilma vaheajata ja kestab umbes 1 tund ja 15 min.

Etendus toimub 04. novembril kell 19.00 Põlva Kultuuri-ja Huvikeskuses  2013.
Mängivad:
NAINE, tema on ka VEERA …………HELGI HERMAN
TÜTARLAPS, tema on ka VIKA …….KATRIN SOKK

Mõni sõna meist:

Tabivere Harrastusteater tegutseb 1996 aastast.  Oleme pidevalt osalenud erinevatel ülevaatustel ja festivalidel. 1999 aastal esindasime Eestit  Ülemaailmsel Harrastusteatrite festivalil Marokos etendusega „Per Aspera ad Astra“ (näitelugu Fr.R.Kreutzwaldi „Kilplased“ ainetel, lavastaja   A.-E. Kerge, näitejuht – T.Lepp).

2011 aastal osalesime III Balti riikide teatrifestivalil „BaltiRamp“ Lätis etendusega „Võidulaenu loosipilet“ (O.Luts / A.-E. Kerge, lavastaja T.Lepp)

2001 aasta märtsis korraldasime Tabiveres esimese külateatrite festivali. Nüüdseks on sellest saanud ülevabariigiline külateatrite suurüritus.

Parematel aegadel oli meil korraga lavalaudadele astumas kümmekond inimest. Üldine kriis räsis ka meie ridu. Meid jäi alles ainult kolm naist. Laiali ei tahtnud me minna. Aga mängimiseks sobivat materjali oli väga-väga raske leida.  Seni olime meie kauaaegse lavastaja Tõnis Lepa käe all mänginud peamiselt eesti autorite loomingut (o.Luts, J.Tuulik jt.). Tahtsime proovida midagi muud. Ma tõlgin ma oma lõbuks venekeelseid näidendeid eesti keelde. Pakkusin ühe ukraina näitekirjaniku kahe-inimese-tüki naistele lugemiseks, neile meeldis ja nad usaldasid lavastamise  minu hoolde. Nii see lavastus siis sündiski.

„See, kes avab ukse“ on meie kahekümnes lavastus. Osalemine sellega Jõgeva- ja Tartumaa harrastusteatrite festivalil MÕHU 2013 Põltsamaal. Meie lavastus tunnistati kuue Jõgevamaad esindanud näitetrupi hulgas  Jõgevamaa parimaks lavastuseks. Veera osa eest sai Helgi Herman Jõgevamaa parima naisosatäitja  nimetuse. Ja parima valgusekujunduse preemia tuli samuti meile. Ka XIII Külateatrite festivalil Väike-Maarjas  hinnati meie truppi laureaaditiitli vääriliseks.

Kohtumiseni siis 4-dal novembril!

Sündmuste kalender

<<Veebr. 2019>>
ETKNRLP
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3