Kontsert

Taevapargi pühitsemine. “PIDO, PIDO, EI MINGIT ARGIPÄEVA” Steven Blake (Šoti) / Ro:Toro

Kuupäev:
17. august 2024 12:00-13:15
Pilet:
25€ / 20€
Piletilevi:
Osta pilet

Laupäev, 17. august kell 12.00

TAEVAPARGI PÜHITSEMINE 

Põlva Kultuurikeskuse katuseterrassi avamine

 

“PIDO, PIDO, EI MINGIT ARGIPÄEVA”

STEVEN BLAKE (Šoti) / RO:TORO

 

Ro:Toro on pärimusmuusikast pulbitsev ansambel. Väledad sõrmed Sandra Vabarna ja Cätlin Mägi torupillimängus tekitavad eesti torupillist virtuoosse ja samas arhailise kõlaga ansambli alustala. Sinna sekka annavad tänapäevast värvi Marko Mägi sopransaksofoni ja Marek Taltsi elektrikitarri improvisatsioonid. Kuna eetlastel ei ole teadaolevalt kindlat tüüpi rütmipilli viljeletud, siis Silver Sepp leiutas oma fantaasiapillide tee alguses kausipillidest trummikomplekti, mis annab ansamblile juurde mõnusa grooviva rütmifaktuuri.

STEVEN BLAKE on Šotimaa üks andekamaid noori muusikuid, kes on tuntud oma mitmekülgse mängustiili poolest, hõlmates traditsioonilist torupillimängu, kaasaegset rahvamuusikat ja komponeerimist. Steven on esinenud üle maailma, nii suurtes koosseisudes kui ka intiimsetel soolokontsertidel. Kontserdil astub Steven Blake lavale eheda Highland torupilliga.

 

Steven Blake – Šoti torupillid, viled

Sandra Vabarna – Eesti torupill, vile, parmupill

Cätlin Mägi – Eesti torupill, vile, parmupill

Marko Mägi – sopran- ja tenorsaksofon

Marek Talts – elektrikitarr

Silver Sepp – kausstrummid, kodarpill, laul

 

Festival „Taevapargi pühitsemine“ (16. – 25. august 2024) toob Kagu-Eesti väikelinna kokku eklusiivsed esinejad tervest maailmast- Gruusiast, Jaapanist, Türgist, Kanadast, Šotimaalt, Saksamaalt, Prantsusmaalt jm. Publikut ootab sümbioos maailmakultuurist ja maailmausunditest läbi muusika, rituaalsete etteastete ja tantsu. Taevapark pühitsetakse 8 eriilmelise pühitsuskontserdiga. Sündmused toimuvad lisaks Põlva Kultuurikeskusele Põlva Maarja kirikus ning Intsikurmu metsapargis.

Festival kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tartu2024 põhiprogrammi.

Vaata lisa: taevapargi.ee

 

Sündmust toetavad: Euroopa Kultuuripealinn Tartu2024, Coop Põlva, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põlva vald, EU-Japan Fest.

Korraldajad: Põlva Kultuurikeskus koostöös Ida-Muusika Festivaliga Orient.

 

Pilet: 25€ / 20€ müügil Piletilevis ja Piletilevi müügipunktides.

* Piletilevi müügipunktid Põlvas asuvad: Maksimarket, Selver, Circkle K.