Kontsert

Tiit Härmi draamaballett Gustav Mahleri muusikale “ÕHTUSED MAJAD”. Rahvusooper Estonia

Kuupäev:
25. oktoober 2023 18:00-19:45
Žanr:
Draamaballett
Pilet:
30€ / 25€ (aug-sept), 35€ / 30€ (okt), 40€ kohapealt
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

K 25. oktoober kell 18.00

PÕLVA KULTUURIKESKUS

Tiit Härmi draamaballett Gustav Mahleri muusikale  “ÕHTUSED MAJAD”. Rahvusooper Estonia

 

Ballett sügavatest tunnetest, nende ilust ja valust ning hingelisest ja meelelisest armastusest.

Eduard von Keyserlingi samanimelise jutustuse ainetel. Maailmaesietendus Rahvusooperis Estonia 18. märtsil 2022.

Lavastaja, koreograaf Tiit Härmi loojakreedo on alati olnud inspireeritud usust ilu lohutavasse jõusse ja ballett on tema jaoks selle ilu üks selgemaid avaldumisvorme. Soov küündida reaalsest ja argisest, ajuti labasestki maailmast kõrgemale, püüelda suurte tunnete ning ülima ilu poole on iseloomustanud Härmi nii tantsija kui lavastajana.

„Õhtused majad” räägib balti-saksa põlistes mõisates valitsevast eleegilisest ilust eelmise sajandi vahetusel. Ballett kõneleb tunnetest, nende ilust ja valust ning hingelisest ja meelelisest armastusest. See on lugu kahest kirgliku elusädemega noorest, kes teineteise poole püüeldes loodavad koos ületada balti-saksa aadli meele- ja elulaadi sumbunud inertsi ning elada julgelt ja vabalt.

Padureni mõisa noor paruness Fastrade saabub koju pärast pikemat äraolekut. Kodus on kõik endine, kinnistunud kombeid ja elurütmi järgiv. Naabermõisa noor parun Dietz lahutab meelt prassimisega, jahilkäikude, kaardimängu ja salasuhtega parun Dachhauseni naise Lydiaga, leidmata millestki kestvamat rahuldust. Ta korraldab lõbustusi ümberkaudsete mõisate noortele, vastukaaluks nende igavale vegeteerimisele. Ühele sellistest koosviibimistest ilmub ootamatult Fastrade. Mõlemas tärkab lootus, et teineteisega koos võib midagi nende elus määravalt muutuda. Dietz teeb spontaanse otsuse siduda oma elu Fastradega. Nende suhtes kohtuvad ennastohverdav armastus ja taltsutamatu eluenergia.

Mahleri ja Keyserlingi loomingut ühendavad ühine elu- ja tegevusaeg ja kummagi sügav pühendumine oma maailmataju perfektsele väljendamisele kunstis. Mahleri muusika dramaatiline kirglikkus maalib balletilavale sügavad tunded, kire ja armastuse.

 

 

Koreograaf, lavastaja: Tiit Härm  

Kujundus, kostüümid: Maarja Meeru  

Valguskunstnik: Margus Vaigur  

Videokunstnik: Taavi Varm

Laval: Eesti Rahvusballeti trupp ja solistid

 

Etenduse kestus 1h / 45 minutit, vaheajaga.

Eesti Rahvusballetti aitab Põlvasse tuua Coop Põlva!

 

Pilet: August-september 30€ / 25€, oktoober 35€ / 30€, pilet kohapealt ostes 40€ müügil Piletilevis ja Fientas.

* Soodustused on personaalsed, soodustust võimaldav dokument (Eesti Vabariigis välja antud kehtiv õpilas-, üliõpilaspilet või ISIC/ITIC kaart või Eesti Vabariigis välja antud pensionitunnistus/töövõime kaart) palume etendusele tulles kaasa võtta.

* Piletilevi müügipunktid Põlvas asuvad: Maksimarket, Selver, Circkle K.

 

Vaata lisa: opera.ee