Teater

NB! VÄLJA MÜÜDUD! Ugala Teater “ARST”

Kuupäev:
31. jaanuar 2023 19:00-21:50
Žanr:
Draama
Pilet:
20€ / 16€
Piletilevi:
Osta pilet
Piletimaailm:
Osta pilet

 

Draama

„Kui keegi sooviks ajada alati õiget asja – või veel enam: kui hommikul esimese asjana, ilma sellele isegi mõtlemata, asuks ta võitlema õige asja eest ja jätkaks samamoodi terve päeva – siis üsna kindlasti, veel enne õhtusööki, leiaks see inimene end vangikongist.” /Arthur Schnitzler „Professor Bernhardi“/

„Arst“ („The Doctor“) on briti draamakirjaniku ja lavastaja Robert Icke’i 2019. aastal kirjutatud „väga vaba adaptsioon“ austria näitekirjaniku Arthur Schnitzleri kuulsast näidendist „Professor Bernhardi“ (1912).

Kliiniku juhataja ja peaarst dr Ruth Wolff on tugev isiksus, kes on tulnud toime katsumustega nii professionaalses kui isiklikus elus. Kõik muutub aga päeval, mil ühest argisena tunduvast vahejuhtumist saab alguse vastasseis arstieetika ja usuliste veendumuste vahel ning konflikt võtab kiiresti nõiajahi mõõtmed. Nii avastab tunnustatud arst end üksi keset avalikku kohtumõistmist, mille käigus tuleb tal näkku vaadata ka enda kapis leiduvatele luukeredele.

Robert Icke: „Schnitzleril oli põhiline konflikt lihtne: meditsiin versus religioon. Aga tänasel päeval, online-ajastu järjest polariseeruvamas maailmas on identiteediküsimus kogu aeg teravalt päevakorral. See on mitmetahuline ja lõputult keeruline küsimus. „Arst“ vaatleb identiteeti, inimgruppe ja üksikisikuid, seda, milliseid rolle me endale võtame ja milliseid mitte, ning kuidas me ometi suudaksime vastata kõige lihtsamale küsimusele: kes me oleme?

Laval suitsetatakse.

Etendus kestab 2 tundi ja 50 minutit koos vaheajaga.

 

 

Lavastaja: Taago Tubin

Kunstnik: Pille Jänes

Helilooja: Vootele Ruusmaa

Muusikalised kujundajad: Taago Tubin ja Vootele Ruusmaa

Valguskujundaja: Laura Maria Mäits

Videokujundaja: Margo Siimon

Tõlkija: Erkki Sivonen

Osades: Garmen Tabor, Tanel Ingi, Andres Tabun, Tanel Jonas, Vallo Kirs, Lauli Koppelmaa, Terje Pennie, Johanna Vaiksoo (TÜVKA), Vilma Luik, Ilo-Ann Saarepera või Klaudia Tiitsmaa ja Rait Õunapuu

 

Pilet: 20€ / 16€ müügil Piletimaailmas, Piletilevis ja Põlva Kultuurikeskuses (NB! Pileti ostu soovi korral palume ette helistada numbril 521 7333).

Vaata lisa: ugala.ee