Teater

Ugala teater. EMADEPÄEV

Kuupäev:
4. aprill 2022 19:00-21:15
Vanusepiirang:
Alla 15 a. mittesoovitatav
Pilet:
19€ / 15€
Piletilevi:
Osta pilet

 

Ugala praeguse repertuaari kõige eakam lavastus on publikumenu nautinud juba üle 100 etenduse. Nüüd on käes kõige viimased etendamiskorrad ja selle raames jõuab populaarne lavastus lõpuks ka Põlvasse. Liis Aedmaa humoorikas autorilavastus “Emadepäev” on heitlik, paiguti naerma ja paiguti hulluks ajav lavastus täis kraaklemist, rõõmu, nuttu, armastust, ürgvarajasi hommikuid ja hirmhiliseid õhtuid, kõikjal vedelevaid mänguasju, pähekulunud lastelaule, ebaõnnestunud sünnipäevatorte ning lõputuid muusikakooliaktuseid.

Keskmine ema vastab ühe päeva jooksul kuni kolmesajale oma laste esitatud küsimusele. See teeb umbes 18 küsimust tunnis. Kõige rohkem küsimusi küsitakse söögi ajal, keskmiselt 11 iga lapse kohta, sellele järgnevad poeskäigud – 10 küsimust ja magamamineku aeg – 9 küsimust. Ka juhul, kui isa viibib neile lähemal, pöördub 82% väikelastest oma küsimusega esmalt ema poole. Sõbra juurest või koolist koju jõudes on veel enne välisukse sulgumist lapse esimene küsimus enamasti: „Kus ema on?“

Aga millal emad oma küsimusi küsida saavad? Kelle poole on neil pöörduda? Google’i, netifoorumite, lastekasvatusõpikute, sõbrannade, oma emade? Meie otsustasime, et pöördume publiku poole ja räägime asjadest nii, nagu need on. Ausalt ja ilustamata.

Nii ongi “Emadepäev” heitlik, paiguti naerma ja paiguti hulluks ajav lavastus täis kraaklemist, rõõmu, nuttu, armastust, ürgvarajasi hommikuid ja hirmhiliseid õhtuid, kõikjal vedelevaid mänguasju, pähekulunud lastelaule, ebaõnnestunud sünnipäevatorte ning lõputuid muusikakooliaktuseid.

Lavastus sobib vaatamiseks alates 15. eluaastast. Laval suitsetatakse.

Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja kuni 15 minutit (sh 20-30-minutiline vaheaeg).

Esietendus: 17. veebruar 2017

 

 

Lavastaja: Liis Aedmaa

Kunstnik: Annika Lindemann

Muusikaline kujundaja: Peeter Konovalov

Valguskujundaja: Villu Konrad

Videokunstnik: Katre Sulane

Koreograaf: Liisa London

Osades: Jaana Kena, Kadri Lepp, Triinu Meriste ja Terje Pennie

 

Pilet: 19€ / 15€ müügil Piletimaailmas, Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N kell 13:00-17:00 ja R kell 13:00-16:00) ja enne etendust kohapeal.