Kontsert

“VAIKI EI SAA OLLA” KELLI UUSTANI TRIO ft KASPAR ULJAS (bandoonium)

Kuupäev:
23. september 2022 19:00-20:15
Pilet:
15€ / 10€
Fienta:
Osta pilet
Piletilevi:
Osta pilet

KELLI UUSTANI TRIO ft KASPAR ULJAS (bandoonium)

 

NB! Asenduskontsert 29.04.2022. Kõik soetatud piletid kehtivad ka uuel kuupäeval!

Koosseis: Kelli Uustani (laul, vokaal) / Mathei Florea (klaver) / Ara Yaralyan (kontrabass) / Kaspar Uljas(bandoonium).

Kelli Uustani Trio on sündinud soovist mängida originaalmuusikat, ka rütmilist, ent ilma trummita, andes kõigile osapooltele võrdse tähtsuse ja võimaluse. Kerge, n-ö trummivaba trio on täiesti eriline žanr, kus tõuseb tugevalt esile ka kontrabassi osatähtsus rütmipillina. Trio muusika kulgeb väga mõnusas ühise hingamise rütmis ja nende esituses on soojust ja energiat. Kogu bändi looming, tekstid ja arranžeeringud on Kelli Uustani sulest, kes on ühtlasi ka bändi vokalist. Tema muusika ja kogu trio interpretatsioon on elav, siin ja praegu sündiv, kergekõlaline, elust enesest, siiras ja otsekohene.

Kelli Uustani on omapärase ja sooja hääletämbriga laulja ja laulukirjutaja, näitleja ja lugude jutustaja. Tema muusika kõigub mahlaka jazzi ja maitseka popi vahepealsel alal, lisades juurde pisut kõlasid muusikateatrist. Tema stiili on võrreldud ka Caecilie Norby, Eva Cassidy ja Barbra Streisandiga. Sisukad tekstid on üks tema võimsamatest tööriistadest, mis aitavad tema muusikal kuulajate hingedeni jõuda. Olles õppinud nii Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias muusikateatrit kui ka Eesti Teatri ja Muusikaakadeemias klassikalist muusikat, on tema haare muusikamaastikul väga lai. Ta suudab lava ära täita üksi ennast klaveril saates või esinedes oma suure bigbandi GLAMBAND ees. Koosseise on tal mitu, neist uusim ongi Kelli Uustani Trio koos Mathei Florea ja Robert Nõmmanniga. Kelli on olnud ka osaline mitmes teatri- ja filmiprojektis. Viimaste seas sügisel Narva Vabal Laval etendunud räpiooper „KARMA”, kus mängis nimiosalist ning sellel suvel Aksi saare elust rääkivas muusikalises suveetenduses „Mida sa paadita teed”.

Mathei Florea õppis Tallinna Muusikakeskkoolis klassikalist klaverit ning seejärel Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis jazzklaverit Sergei Pederseni ja Vladimir Võssotski juhendamisel. Tema haridustee loomulik jätk oli Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kus ta õppis kaks aastat Kristjan Randalu käe all. Siis viis elu Mathei aga Rootsi Skurup Folkhögskolasse, kus õppis aasta Loïc Dequidt’ juhendamisel. 2020. aastal lõpetas ta aga Berliini Jazzi Instituudi, kus olid tema eriala õppejõududeks Wolfgang Köhler ja Tino Derado. Ta mäletab, kui kuuenda klassi poisina kuulis esimest korda jazzi elavas esituses. Kõige rohkem võlus teda sel hetkel harmoonia. Nüüd, rohkem kui viisteist aastat hiljem, on harmoonia endiselt tema jaoks kõige inspireerivam. Lisandunud on aga ka palju muid väärtusi, muu hulgas võimalus jagada lava teiste suurepäraste jazzmuusikutega.

Ara Yaralyan on õppinud Metropolia ülikoolis Soomes ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on teinud koostööd tuntud maailma muusikutega nagu Kari Ikonen, Vardan Ovsepian, Vahagn Hayrapetyan, Ingrid Jensen, Karen Kocharyan, Markku Ounaskari, Jaak Sooäär Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola ja paljude teistega. Ara Yaralyan kirjutab omaloomingut, mängib ja salvestab Eesti tippmuusikutega plaate ning õpetab ka G. Otsa muusikakoolis, kus jagab oma kogemust ja teadmisi Eesti noortele muusikutele.

Pilet: 15€ / 10€ müügil Piletilevis, Fientas, Põlva Vallavalitsuse kassas (avatud E-N 13:00-17:00 ja R 13:00-16:00.